Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy illeszkedjek be így az...

Hogy illeszkedjek be így az új osztályba? Most leszek 9. -es.

Figyelt kérdés

Általánosban kevés barátom volt az utolsó évben meg gyakorlatilag egy sem. Annyira elszoktam az ilyen jellegű kapcsolatoktól hogy látszólag a legalapvetőbb megnyilvánulásokra sem tudok megfelelően reagálni. Állítólag túl passzív vagyok és bunkó, pedig én igyekszem barátságosan viselkedni.

Az új osztályban senki sem fog ismerni senkit, és a tanulók 90%- a kollégista lesz. Én csak félórányira lakom úgyhogy az én esetemben ez nem lenne indokolt. Félek hogy esetleg emiatt is hátrányba kerülök azokkal szemben akik gyakorlatilag eggyütt élnek, mert mindenről utóljára szerzek majd tudomást. Ráadásul egy kis létszámú, családias hangulatú iskoláról van szó, (szenben azzal a 8- osztályos gimivel ahova eddig jártam) és ahogy közeledik a tanév kezdem egyre jobban úgyérezni hogy nem fog menni. Félek hogy megint nem lesz kihez szólnom egész évben. Tavaly óta nőtt valamennyit az önbizalmam (sikerült 11 kilót fogyni, már veszek fel színes ruhákat de a hajamat még mindig nem merem felkötni),és próbálok változtatni de tanácstalan vagyok.

Mit tegyek hogy normálisan tudjak viselkedni?

Egyáltalán mi számítana normálisnak?

Légyszíves segítsetek! (És az esetleges rosszindulatú válaszolóknak üzenem hogy ennél jobban nehezen tudnátok letörni, ne is próbálkozzatok)


Elnézést a kisregényért.

14/l



2017. aug. 12. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a kis létszám egyáltalán nem hátrány. Én 37 másik emberrel járok egy osztályba, mégsem találtam igazi barátot. Ellenben más órákon, amikre évfolyamszinten vegyesen osztottak be, sikerült. Szóval emiatt ne keseredj el, elképzelhető, hogy kevesen sokkal összetartóbb csoport lesztek, és pont emiatt lesz nagyon jó a hangulat.

Először is azt javasolnám, hogy hagyd el a negatív gondolatokat, mert amíg így vélekedsz magadról, nem várhatod el, hogy mások szeressenek. Negatív tőle a kisugárzásod. Inkább keresd azt, amire büszke lehetsz. Például sikerült 11 kilót fogynod, ami szép teljesítmény, nagyon sok ember képtelen rá.

Olyan, hogy normális viselkedés, olyan nincs. Van társadalmilag elfogadott/elvárt, nyitott, optimista, de kinek mi a normális. Lesz, akinek nem leszel szimpatikus, oké, jól van, lépjünk túl rajta. Legyél nyitott, ha beszélgetést kezdeményeznek hát beszélgess!

És ne parázz rá ennyire a tanévkezdésre, mert akkor már elcsúszott minden. Csak pozitívan.

2017. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megpróbálok kevesebbet görcsölni a dolgokon, és pozitívabban állni a világhoz.
2017. aug. 12. 12:18
 3/3 anonim válasza:
Teljesen együttértek az előttem szólóval. Én is most megyek 9-be,én is eléggé paráztam/parázok. Igazából én azért,mert falun lakom,és most kerülök be városra sulizni,ez a tipikus "mindenki ismer mindenkit,csak én nem" dolog. Én biztos vagyok benne,hogy te egy nagyon szerethető személyiség vagy,csak nehezen nyílsz meg másoknak. Adj esélyt mindenkinek,mit veszíthetsz?! És igen,légy büszke arra a 11 kilóra,mert nagyon nagy teljesítmény! És vállald büszkén,aki vagy. Szerintem sokkal jobb,ha kevesen vagytok egy osztályban,mintha többen. Családiasabb hangulat,jobban összekovácsolódik a közösség. Sok szerencsét kívánok neked,minden jót!:)
2017. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!