Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már görcsbe van a gyomrom az...

Már görcsbe van a gyomrom az egész iskolától!?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit csináljak. Most leszek 11-es biológia-fizika faktot vettem fel,de már megbántam. Akkor hirtelen pár napon belül kellett dönteni és akkor még úgy gondoltam, jó ötlet lesz és majd belejövök. De most elkezdtem nézegetni és esélytelen... Matekból se voltam sose jó, nemtudom, hogy gondoltam a fizikát. Nem tudom milegyen, megpróbáljam szerintetek? Orvosi a cél, bioszbol jó vagyok meg kémiából is, de kémia fakt sajnos nem indult(mert kevés lett az ember). Most nemtudom, hogy már bele se kezdjek, vagy próbáljam meg majd ledz valahogy?

A másik gondom a tesi. Nagyon utál a tanárom, pedig tudtom szerint nem tettem semmi rosszat. De ő is egy hárpia hajcsár( 2hetes betegség után mentem vissza, kaptam 1hét tesi felmentést az orvostól, széttépte, és beírt egy egyest arra az órára, aztan másnap persze bementem tesizni, és mivel pont a hülye ingafutásánal hiányoztam egyből lefuttatta velem. Már kb majdnem összeestem, fal fehár voltam, de nagy nehezen lefutottam egy 2est, erre közli, hogy hát sajnálja már feljebb vitte a szintet, és nekem ez egyesnek számit(persze szép piros jegyesen írta be) Már tavaly is épphogy átengedett, de a tudtomra adta, hogy meg akar buktatni, csak aztán 2.08-ra nemtudott, mert elintéztük nagy nehezen.De már nagyon kész vagyok, hogy megint heti 5órát el kell vele töltenem, és félek, hogy ebben az évben tényleg megbuktat. Már arra is gondoltam, hogy inkább eltöröm a kezem, csak, hogy addig ne nyugtom legyen tőle. Vagy próbáljak meg lefizetni egy orvost? Aztse tudom, hogy milyen orvos adna felmentést, és, hogy úgymond mennyiért? Senki ilyen ismerősöm nincs. Anyám nemhiszi el, hogy ilyen, aztmondja biztos én csinálok mindig valsmit amivel ,,ingerlem", pedig semmi. Órákon minden 2.mondatába odaszúr nekem, de mosolyogva tűröm.

Segitsetek kérlek. 17/L



2017. aug. 13. 22:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz kategóriába írtam ki véletlen
2017. aug. 13. 22:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs gerincferdülésed vagy valamid? De egyébként van olyan orvos, aki ezeket megérti, és felmentést ad akár egész félévre is.


Szerintem egyébként nem muszáj két faktra járni; készülj önállóan a kémiára, esetleg üljetek össze a többiekkel, akik az orvosira szeretnének menni, járj magántanárhoz vagy előkészítőre, ha megteheted, és akkor simán le tudod majd tenni az emeltet belőle. Fizikát annyira nem szokták tanácsolni, mert az orvosi kémia és fizika fontos tárgyak a legelején, de amíg az orvosi kémia sokban a középsulis kémián alapszik, a fizika pedig annyira nem szükséges. Ha ezt neccesnek érzed, maradj mégis a fizikánál, mert gondolom, az álmaidat te sem szeretnéd feladni. A középsulis matekból igazából minden a gyakorláson múlik. :)

2017. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs semmilyen betegségem. De nálunk van az osztályba egy csajszi akinek van, és ő is jár velünk úszni, meg ugyanúgy tesizik csak könnyítetten...(pl zsámolyra lépeget le föl, meg iylen labdás valamiket csinál).
2017. aug. 13. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a fizikát hagyni kellene, szinte mindenki kémiával jön, nem véletlenül. De egyedül nem fog menni, külön tanárra lenne szükséged; csak ugye ez pénz kérdése. Ha ilyen lehetőséged nincs, akkor ideje kicsit rágyúrni a fizikára, matekra.

Engem is mindig szívatott a tesitanár. Szigorúan vette, ha valaki menzesz miatt görcsölt, akkor is ugyanúgy csinálnia kellett mindent. A fiúknak szánt gyűrűre küldött fel minket meg hasonlók. Én végül eltűrtem, de volt nálunk 2 lány, aki gyógytestnevelésre jelentkezett és akkor megszabadultak tőle.

2017. aug. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

33 évesen jöttem rá, hogy mit akarok tanulni, ehhez kellettek olyan érettségik, amik nekem nem voltak jók...

Tudod mire kellett rájönnöm 33 évesen, munka, gyerek mellett?

Hogy amiből nem vagy jó, azt is csak le kell ülni és megtanulni mert a középiskolai tananyag kvára nem agysebészet...

2017. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. aug. 14. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne mosolyogjál, hanem egyszerűen csak ne foglalkozz vele, csak annyira, hogy ne buktathasson meg. Lehet, hogy pont az a vigyor a képeden az, ami ingerli őt, és ami miatt fel sem fogja, hogy mennyire kész vagy tőle.


2. Az, hogy jelentkeztél faktra, még nem kötelez semmire szerintem. Főleg ha 7.-8. órában lesznek a faktok. Simán mondhatod, hogy neked akkor más dolgod van (edzés, különóra, magántanár, akármi) és kész. Nem fognak betoloncolni a faktra minden héten.

2017. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!