Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel érdemes...

Milyen módszerrel érdemes tanulni vizsgákra, szigorlatokra, hogy hatékony legyen? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos tanulás. A legtöbb tárgyat csak vizsgaidőszakban kezdtem el tanulni, a vizsga lazán meglett csak 1db kettesem lett, viszont már most nagyon sokat felejtettem
2017. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A legjobb (ahogy az előző válaszoló is írta) ha nem csak a vizsgák előtt tanulsz, hanem folyamatosan jársz előadásokra-gyakorlatokra. És amikor délután hazamész, átnézed az aznap tanultakat. Naponta maximum 1-2 órát vesz igénybe, de sokkal biztosabb tudásod lesz, mintha a vizsga előtt kezdenél el tanulni.
2017. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 turatura válasza:
100%
A nyári vizsgaidőszakban otthon egyedül, és leeresztett redőnyök mellett. Ne is lássam a boldog embereket, akik az utcán sétálhatnak... A téli vizsgaidőszakban meg szigorúan könyvtárban. Semmi lófrálás... semmi alkohol...
2017. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
25%
Szia, én középiskolába járok, és annyi a titok, hogy figyelek órákon, igaz, hamar megjegyzem az infókat, otthon hetente maximum két órát tanulok, az is inkább ismétlés meg a házik, de nagyon jól beválik. Mindig osztályelső voltam, "színötös". Most is nagyon jó jegyeim vannak, nagyon ritkán kapok négyest, alatta még sosem kaptam. A "titok" : a RENDSZERES figyelés, és ismétlés. Ennyi. Vizsga előtt közvetlenül ne tanulj, nem segít, sőt, összezavar. Folyamatosan tanulgass, figyelj, és meglátod, minden jó lesz. Sok sikert hozzá!
2017. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
#4, cuki vagy meg minden, de egy egyetem meg egy középiskola más kávéház azért.
2017. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 masni1 ***** válasza:
100%
Aki rendesen bejár az aligha ér rá folyamatosan tanulni. Ha mégis az szerencse és jó dolog. Vizsgaidőszakban egy tárgy 3 nap. délelőtt 3 óra egy pihivel. ebéd. EGY óra alvás! Aztán jöhet a délutáni 4-5 óra. Éjjel jót alszunk és a vizsga napján nem tanulunk!!! Nekem ez vált be!!!
2017. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Mennyire emlékszel azokból a tárgyakból, amik így lettek meg? És milyen jegyeket kapál?
2017. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

Mind map, elme térkép az egyik leghatékonyabb.

Tanuláskor ne csak olvass és magolj . El vesztegetett idő. Figyelj órán.

Jegyzetelj amennyit csak lehet, írj vázlatot.

Fent küldöm a linket. Remélem neked is segít !

2017. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!