Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és Menedzsment...

Gazdálkodási és Menedzsment szak VÉLEMÉNY? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Középiskolás tanuló vagyok, már a vége fele járok. Eddigi olvasottak alapján nagyon szimpatikus a gazdálkodási és menedzsment szak. BGE-n gondolkodom. Amit rólam tudni kell, inkább gyakorlatiasabb vagyok. Utálom magolni. A vállalkozással kapcsolatos dolgok érdekelnek. Saját vállalkozás indítása, evvel kapcsolatos jogi dolgok. Minden nap, amikor van egy kis szabadidőm van, saját vállalkozáson filózok. Szerintetek tetszene nekem a BGE? Ha nem akkor melyik iskolát ajánljátok(BP-n)? Nem az a "szorgalmas", típusú vagyok. :)

2017. aug. 21. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
De miért BGE? A Corvinus es a BME is nagyságrendekkel színvonalasabb gazdmen képzést ad.
2017. aug. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A PÁSZTOR ***** válasza:
73%
Ha nem vagy szorgalmas, mindegy hová mèsz tanulni. Nem fog menni. Ne a papírt akard, hanem a tudást. Azt írod vállalkozást akarsz....akkor tanuld meg az adózást, ajogi feltèteleket, a könyvelèst, ès a gazdasági irányítást. Ehhez viszont, sok szorgalom, ès odafigyelès kell. Ha az egyetemen megbuksz van pótvizsga, de ha az èletben megbuksz, az sokba kerül ès nqgyoj nehèz újra kezdeni. Csak az marad talpon aki pontsan tudja mit kell tenni egy egy esetben.
2017. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Üdv!(2. válaszolónak) Nem azért a papír miatt szeretnék továbbtanulni... Nekem pont a tudásra van szükségem. Esetleg, munkát szeretnék vállalni, ahoz a papír kell először, és utána a tudás. Szabadidőmben most is a tudástáram bővítésével foglalkozom :) (1. válaszolónak) BCE-re és a BME-re szerintem nem vennének fel. Meg nem is áll szándékomban 3-4 évig halálra tanulni magamat. Esetleg még valaki?
2017. aug. 22. 17:10
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

#1: Most ajánlod a BME-t, amikor a dékánt kirúgták és 40 oktató jön el onnan a szar helyzet miatt? :D


[link]

2017. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#1 És mégis, ki tanít akkor? :D Nekem nem a színvonal a legfontosabb, olyat tanulhassak ami érdekel. Lassan már 12 éve olyat tanulok ami hidegen hagy. Az életben nem a kémiára, biológiára stb... lesz szükségem. Mire van nagyobb szükségem? C + O2 = CO2 vagy alapvető pénzügyi ismeretek? Az életben, mindenhol át akarnak vágni. Abba bízok, hogy tovább fogok tanulni, és olyat tanulok amit szeretek, és szívesen foglalkozok vele később. Persze pénzügyi ismereteimet nem bízom az iskolára :)
2017. aug. 22. 21:16
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én a BGE-t ajánlanám. A laikusok számára értéktelenebbnek tűnhet az ott szerzett diploma, de aki kicsit is jártas a témában, tudja, hogy tényleg egy elismert felsőoktatási intézményről van szó.

A Corvinus bár kétségtelenül jobban fest egy önéletrajzban, de sokkal kevésbé gyakorlatias, valamint az utóbbi években egyre nyíltabban teret hódító politikai állásfoglalás is kifejezetten zavaró lehet. Szerintem ennek nem egy egyetemen van a helye. Kapcsolatépítési szempontból, vagy ha később tudományos pályában gondolkozol, ajánlatos, minden más esetben nem.

A BME-t meg akkor se ajánlottam volna, ha nincs ez az atrocitás most az oktatói gárda jelentős részével. Szintén kevésbé gyakorlatias, viszont a legnehezebb elvégezni, miközben ezt a munkaerőpiac nem honorálja.

Úgyhogy ha Budapest, akkor BGE.

2017. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
#6-os nem unjátok még ezt? Ezt a "gyakorlatias" dolgot valaki itt gyakorin kitalálta még pár éve és ezt hajtogatjátok azóta is, viszont még egyikőtök sem tanult itt úgyhogy rálátásotok sincs a dologra. Egyébként meg az egyetem nem arra van hogy "gyakorlatot" adjon, arra ott van a kötelező gyakorlat. Az egyetem arra van hogy elméleti alapot adjon, mérnökinfon sem fognak téged lépésről lépésre megtanítani Javaban programozni, ott is csak az elméleti alapot adják meg hogy tudjad alkalmazni majd később akármilyen technológiára. A világ túl gyorsan változik ahhoz hogy érdemes legyen "gyakorlatiasan" tanítani egyetemen, ha valamelyik egyetem ezt ígéri az 99% hogy sz@r. Még egyszer: az egyetem egy alapot ad neked, hogy arra hogyan építkezel az már rajtad áll.
2017. aug. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Én valóban nem tanultam ezeken a helyeken, de több kollégám is van, aki igen. Ketten közülük kifejezetten szép eredménnyel végezték el az egyik fent említett "jó nevű" egyetemet, odakerültek hozzánk, és pukkanásnyi fogalmuk sem volt arról, hogy mit kellene kezdeniük magukkal, a tanultakat hogyan ültethetnék át a gyakorlatba. Én egy vidéki, jóval kisebb nevű egyetemen végeztem GTK-t, de nekünk tanítottak gépen való könyvelést, igen magas szinten az Excel-t, Acces-t használni, SAP-ot, SPSS-t, stb. Nyilván igazad van, kell egyfajta elméleti alap is a közgazdászoknak, de az, amikor valaki kisétál egy pénzügy-számvitel diplomával, és az ehhez járó mérlegképes könyvelői OKJ-val a zsebében a munkaerőpiacra, úgy, hogy egy darab ügyviteli szoftvert nem látott egész életében, akkor csak megkérdezi az ember, hogy mégis mi a frászkarikát tanultak az egyetemen 3 évig. A srácok gyönyörűen tudtak számolni papír alapon, de másfél-két hónap kellett ahhoz, hogy olyan magabiztossággal használják a munkához szükséges szoftvereket, ami ér is valamit.

Igen, fenntartom a véleményemet, hogy kevésbé gyakorlatias ezeken a helyeken képzés, és sokkal több elméleti baromságot meg kell tanulni, aminek semmi gyakorlati jelentősége nincs. Annyit pontosítok, hogy nem tudom, most milyen a képzés, nyilván ez a pár évvel ezelőtti képzési rendszer "eredménye". Ettől függetlenül a véleményem áll, a BGE-vel egyáltalán nem jár rosszul a kérdező, sőt, a három közül a legésszerűbb választásnak tartom.

2017. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem tudom mikor volt de már külön óránk is van. Nekem hiába próbálod meg bemagyarázmi ezt a gyakorlatiasság dolgot, én itt tanulok szerintem jobban tudom. A másik meg: aki corvinusos diplomával elmegy könyvelgetni az vessen magára.
2017. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A BGE jó diplomát ad, keresik a cégek a BGE-seket. nyilván másokat sem vetnek meg.

A képzése neked való, mert színvonalas és kihozza belőled a maximumot, ha adod magad hozzá. Tehát fejleszt. Nemcsak az elméleti tudást adja, hanem a kreativitásod is fejlődni fog, szerintem.

2017. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!