Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy évtized múlva nem lesz...

Egy évtized múlva nem lesz már problémás a matek-fizika-info tanárok kevés száma?

Figyelt kérdés

Akárhányszor olvasom itt a gyakorin ha valaki tanárnak megy akkor mindig egy angol / német + töri / irodalom esetleg biológia stb tanarin gondolkodik. Itt a gyakorin még sosem láttam hogy valaki fizika infó vagy matek, tehát valamilyen műszaki területen lévő tanár akarna lenni. Én gimibe jártam, reál.tagozazta és közülünk senki sem ment tanárnak. Humán tagozatbol viszont többen is. tobb matek tanár is mondta, hogy a diákok inkább elmennek mérnöknek és eszük ágában sincs tanárnak menni, majd hozzatettek hogy teljesen megértik, hiszem nem.eri meg. A kozepiskolakban is csökkentve lettek a reál targyak, mert már nincs elég ilyen szakos tanár. Lassan infó tanárnak senki sem megy, mert IT szektorban sokszorosát keresheti a tanári fizetésnek. A mi sulinkban 5 infó tanár volt, abból egy volt 35-40 körüli a másik 3 inkább 55 körüli. De a kémia tanár is 60 éves volt, és a fizikát is 40-50 körüli tanárok tanítottak.


Nem lesznek ebből hatalmas gondok ? Így is problémás, hogy a műszaki képzésekre jelentkezőknek nincsenek meg a megfelelő alapjaik.



2017. aug. 22. 14:38
 1/10 A kérdező kommentje:
A mi sulinkban 4* infó tanár volt.
2017. aug. 22. 14:49
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem egy évtized múlva lesznek gondok, hanem már most vannak. Néhány év múlva már valószínűleg képesítés nélküli tanárok fogják tanítani a reál tárgyak egy részét. Nem arról van szó, hogy egy programozó jobban keres a tanárnál, hanem arról, hogy a 8 általánost végzett tescós árufeltöltő is megkapja azt az összeget, amennyit egy egyetemet végzett pályakezdő tanár.
2017. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

"a 8 általánost végzett tescós árufeltöltő is megkapja azt az összeget, amennyit egy egyetemet végzett pályakezdő tanár"


Az aldiban ugyanannyit kereshetnék, mint egyetemet végzett és húsz éve a pályán levő tanárként...

2017. aug. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Én matek-fizika szakos tanár vagyok jó régóta.

Úgy hallom, nagy gondok vannak már most is, van, ahol évek óta nincs meg a szükséges létszám. Főleg, hogy én is felmondtam, most szeptembertől nem tanítok iskolában :)

És mindenkit le is beszélek erről a pályáról Magyarországon. Ez már mindennek az alja, idióták vezetik az oktatást, és már az iskolák igazgatói székébe is az ismerőseiket, rokonukat ültetik, akik szintén alkalmatlanok egyre többen. Ez már totális káosz, a jó tankönyveket letiltották, hirtelen összeb4rmolt könyvek a kötelezők.

Na de mindegy is, mindenki eldönti, akarja-e ezt.


Na a másik kérdés, hogy gond lesz-e: nem lesz gond.

A fizikát szép lassan úgyis megszüntetik, a matekórák számát meg csökkentgetik, hogy a maradék tanár még elég legyen. Úgysincs szükség képzett emberekre, csak fanatikus rajongókra, bólogatójánosokra némi alamizsnáért. Sok munkanélküli kell ahhoz, hogy sakkban tarthassák a többieket.


És már mostantól ismét tarthatnak órát képesítés nélküliek, úgyis mindegy, nem?

2017. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én gondolkodtam a matek fizika tanarin de inkább elmentem villamosmenroknek. Csak ezzel az lesz a gond, hogy ahogy hallom így is egyre gyengébb a kozepiskolai reál oktatás, egyetemen panaszkodnak hogy kevés a mernokok alapkepzettsege...beszletem egy 30 éve pályán lévő mérnökkel ő azt mondta h a színvonal csökkenésének nem az egyetemek a hibásai hanem a középiskola, mert régen sokkal több fizikát és matekot tanítottak. Márpedig egyre inkább a műszaki dolgok felé megy a világ, matek fizika nélkül nem lesz normális mérnökképzés, ami nagy érvágás egy országnak.....
2017. aug. 23. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sok munkanélküli kell ..."


Ha igaz lenne, hogy ez a szempont, akkor sokkal több munkanélküli lenne jelenleg is...

2017. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Utóbbinak: van is rengeteg, csak pl. közmunkának álcázzák éhbérért. Én nem a jogi definícióra gondoltam. De ne offoljunk itt.
2017. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#5:

Minden igaz, amit mondasz, ezt diktálja a józan ész. De a jelenlegi oktatási kormányzatot ezek semennyire nem érdeklik.

Szerintük:

Minek kell a mérnök? A közpénzt jól elkölthetjük a haverok körében, az meg van bőven. Nem kell fejlődő gazdaság, majd a német autógyáraktól beszedjük, ami kell, az oroszokkal meg lepacsizunk, majd ők megépítik, amit kell.

Vagyis tök felesleges a magyar mérnökképzés is, úgyis sok pénzt kellene beletenni az oktatásba, és azt nem vihetné haza a kormányközeli bagázs.


Most szerintem:

Az a lényeg, hogy amiből ne gazdagszik közvetlenül és személyesen az ország vezetése, arra nem fognak költeni, akármennyire is omlik a rendszer. Az a szerencséjük, hogy a legtöbb szavazójuk ne látja problémának, amiről beszélünk, sőt, örülnek, hiszen utálta az iskoláta legtöbb átlagember.

Egy dolog marad: külföldi egyetem, ha lehet, és aztán külföldön élni, elmenni innen, aki teheti.

2017. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
91%

Nem, már egy évtizede az. Nagyon kevés a fiatal reálos tanár. Nagyon kevés eleve a reálszakos hallgató az egyetemeken, és azok is jórészt húznak el a francba, a maradék jelentős része pedig csak a dipolmára hajt, esze ágában sincs tanítani.


Ráadásul a tanári munka presztízsét is rombolják minden irányból. A tanárokat dehonesztálják, ezt a munkát csak hírből ismerő emberek között folyik a hangulatkeltés, a tantestületen belül az atomizálás.


Az oktatási vezetés egy csapat elmezavaros kretén, nulla előrelátással. A jelenlegi rendszer szar, anakronisztikus, elavult, kontraproduktív, kontraszelektív, gyerekellenes, tudás átadására alkalmatlan. Ami rosszabb, hogy a jelenlegi vezetés már tudatosan alakítja így.

2017. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elistvan ***** válasza:
Sajnos tényleg már most is az. Három iskolában tanítottam informatikát idén. Aki nem a gyerekek szeretete illetve tudása átadása miatt van itt az elpárto máshová, pályaelhagyó lesz. Mikor kijöttem a tanítóképzőből 2008ban már szerintem a végzősök kevesebb mint fele ment iskolába dolgozni. Most nyíregyen csinálom levelező a Mesterképzés. Heten vagyunk. Szerintem sokat ekárul.
2020. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!