Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fogok odaérni az...

Hogyan fogok odaérni az egyetemi óráimra?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam felvenni az óráimat, hogy pl. 8-10-ig van egy órám, és 10-12-ig egy másik, másik helyen a városban. Hogyan fogok odaérni egyik helyről a másikra? Elnézik ha kések? A baj az, hogy ezek a tárgyak kötelezőek. Mennyire kell időben érkezni?

Szegedi Tudományegyetem



2017. aug. 27. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Az órákat nem úgy kell elképzelni, hogy pontban 8-kor kezdődik és pontban 10-kor ér véget; többnyire úgy van, hogy minden órára jár 15 perc szünet, tehát a 2 órából valójában másfél óra van csak megtartva, a maradék 30 percet pedig a hallgatóság eldöntheti, hogy hogyan legyen beosztva; lehet, hogy egyben megtartja szünet nélkül és mondjuk fél 9-kor kezdődik az óra, de lehet az is, hogy negyed 9-kor kezdtek és háromnegyed 10-kor ér véget szünet nélkül, vagy pontosan kezdtek, valahova beraktok 30 perc szünetet és 10-kor vége (gondolom nem kell tovább taglalnom a lehetőségeket). Az opcionális neked az lenne, hogy 8-kor kezdtek, szünet nélkül lezavarja az órát, aztán fél 10-kor el tudsz indulni, a másik helyen meg mondjuk negyedkor kezdtek, így lesz bő 3/4 órád átérni.


Amúgy általában nem csinálnak belőle ügyet, ha késel, csak ne zavard feleslegesen az órát.

2017. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

első évben én is paráztam, de pl nekünk infón "másik helyen a városban" max 4 perc gyalog. Máskor ki is hagytam egy órát az órák között mert azt hittem sok idő lesz átmennni :D


Illetve ahogy az előttem szóló mondta az egy órás óra az valójában csak 45 perc.

2017. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!