Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy cserediák...

Hogy zajlik egy cserediák program?

Figyelt kérdés
Most először fog hozzám egy cserediák Németországból jönni. Még sohasem csináltam ilyet. Valaki aki csinált már ilyet elmondaná, hogy nagyjából hogy történik a dolog. Az iskola szervez programokat azt tudom, de nekem például el kéne vinnem őt a hétvégéken kirándulni? Meg az iskolában én mit fogok csinálni, mert ő oda is jön velem? Vagy az hogy fog zajlani amikor én megyek Németországba? Én annál fogok lakni, aki nálam volt cserediákként?

2017. aug. 29. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden egyes cserediák program más. Ha az iskolád szervez nekik programokat, akkor az iskoládban minden információt megkaphatsz a csereprogram kapcsán, hiszen ők szervezik a német iskolával együtt.


Nálunk úgy volt, hogy amikor itt voltak a cserediákok, napközben iskolában voltunk órákon, ők pedig iskola által szervezett programokra mentek (városnézés stb.), délután találkoztunk, és vagy volt valami közös program az iskola szervezésében, vagy szerveztünk valamit mi csoportosan többen, vagy pedig mindenki azt csinált, amit akart. Hétvégén is vagy volt közös program megbeszélve, vagy családdal vittük el őket valahová. Nálunk fixek voltak a cserepárok, és ott laktunk annál a családnál, amelyiknek a gyerekét mi elszállásoltuk itthon. Kint is hasonlóan telt minden, de sokszor mi is beültünk az óráikra, ugyanis mi beszéltünk németül, ők meg nem beszéltek magyarul, szóval mi értettük nagyrészt, ami az órán zajlott.

2017. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2017. aug. 30. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!