Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem kellene a lányok körében...

Nem kellene a lányok körében is nepszerusiteni a műszaki szakokat?

Figyelt kérdés
Infos és mérnöki szakokon kb minden lányra 10 fiú jut. Ezzel szemben pl gazdasági szakokon minden fiura 2 lány jut. Nem kellene elérni hogy az a nagy gazdaságis tömeg atmenjen a mérnöki vagy IT szektorba ? Mert úgy érzem, hogy sokkal több lány is eltudna ezeket végezni, csak ezek " fius " szakmák. Konkrétan egyik ismerosom 80%-os emelt matekkal nemzetközi tanulmányokra ment. Mikor ilyen tudással eltudott volna végezni egy komolyabb szakot is. Egyszer a sulinkban volt egy BME-VIK-es oktató aki külön felhívta a lányok figyelmet arra hogy ezeket a mérnöki szakokat a lányok is eltudjak végezni, sőt a munkáltatók jobban is keresik őket az " elférfiasodás " miatt. És tényleg, programozó ismerőseim mondták, hogy a progos lanyoknak egyetem alatt többször küldtek olyan munkalehetőségeket akiknél az volt a feltétel h nő legyen. És még sincsenek elegen.
2017. aug. 30. 00:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Mérnöki szakok alatt most nem a bio, vegyész, élelmiszer, agrár stb szakokat értem, hanem az igazán keresett klasszikus műszaki képzéseket mint a gépész, villamos.
2017. aug. 30. 00:39
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
De.
2017. aug. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem vagy döntse már el mindenki hogy mi szeretne lenni. A lányok jobban szeretik a gazdasági sulikat a fiúk meg a mernokit. Nem a tudása számít hanem hogy mit akar. Hiába kényszeritesz bele egy not a mérnöki munkába 80%-os emelt matekkal ha nem szeretne az lenni boldogtalan lesz.
2017. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén szólva nem értem, hogy miért számít a munkáltatóknak, hogy egy mérnök nő vagy férfi. Szakmai szempontból változtat ez valamin?


Viszont erről mit gondolsz:

Nem kellene a férfiak körében is népszerűsíteni az óvodapedagógus szakot?


Ezzel csak arra próbálok utalni, hogy mindennek megvan a maga helye. Az a sok lány is talál helyet, aki nem választ műszaki szakot. Persze, aki azt szeretné választani, annak nyilván megvan a lehetősége. Ez szerintem rendben van így.

2017. aug. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészmérnökire jártam, ott 50-50 volt kábé a fiú-lány megoszlás. Ugyanígy az építészmérnökin, ipari formatervezőin is sok lány van. Meg összeségében az egész felsőoktatásban többségben vannak a lányok. Hogy néhány szakon kisebbségben vannak, nem látom olyan nagy problémának. Mindenki tanulja azt, amit szeretne. Ha jól csinálja és megvan hozzá a kitartása, akkor szinte bármilyen szakkal lehet sikeres valaki.
2017. aug. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Élelmiszermérnökin 1 fiúra 2 lány jut ;) Vegyászmérnökin pedig 1-1 az arány.
2017. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nagyon sokan vannak, akik el tudnának végezni egy "komolyabb szakot" (ez eleve olyan dolog, hogy kinek mi a komolyabb...), de arra nem gondolsz, hogy az emberek élnek is, vannak érzéseik, gondolkodnak, van véleményük stb. és nem csak arra lettek kitalálva, hogy feltöltsék a munkaerőpiacot vagy pénzt keressenek. Én is emelt matek-infós voltam, az osztály nagy része, beleértve engem és a többi lányt is ilyen területekre készült (informatikusmérnök, villamosmérnök, gépészmérnök, had-és biztonságtechnikai, programozó, szoftverfejlesztő) és sokan valóban ilyen irányban tanultak tovább. Ugyanakkor voltak olyanok is, mint pl. én is, akik időközben rájöttek, hogy nem érdekli őket ez a műszaki vonal. Hiába szeretem a matekot és hiába mondja mindenki, hogy ezekben a szakokban van a pénz mert engem az nem érdekel, olyat szeretnék tanulni és később dolgozni, amit tényleg szeretek és élvezek. Ha elvégeznék egy mérnöki szakot, akkor eleinte még lehetséges, hogy örülnék neki, hogy könnyebben találok munkát vagy jó a fizetésem (amik egyébként szerintem nagyon sok mindentől függnek és más szakokkal is el lehet ezt érni, maximum többet kell érte tenni), de hosszútávon ez már nem lenne annyira fontos, hogy olyan munkát végezzek, amit nem szeretek. Ráadásul ezek különösen olyan területek, amik folyamatosan változnak és fejlődnek, lépést kell tartani velük mert az a tudás, amit az ember megszerez az egyetemen elévül és tanulni kell, fejleszteni kell magadat és szerintem ahhoz, hogy valaki tényleg jó legyen a szakmájában szükség van arra, hogy érdekelje, szenvedélyes és lelkes legyen. Szerintem nagyon sokan vannak, akik ilyen "komolyabb szakokat" végeznek el csak azért mert, "hú, abban van a pénz" vagy mert társadalmilag ez az elismert és a legtöbb humán terület gáznak minősül, holott lehetséges, hogy semmi közük nincsen pl. az informatikához és borzasztó szakemberek lesznek...de ennek meg nincsen semmi értelme.
2017. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, addig ne várj női tömegeket bizonyos szakokon (pl. mérnökinformatika), ameddig az ottani oktatót megalázzák és semmibe veszik a lányokat.
2017. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

"Viszont erről mit gondolsz:

Nem kellene a férfiak körében is népszerűsíteni az óvodapedagógus szakot?"


Mivel a gyerekmolesztáló pedofilok közel 100%-a férfi, így a válasz: nem, nem kéne férfiakat becsődíteni az óvodapedagógus szakra.

2017. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!