Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme még...

Szerintetek van értelme még harmadjára is megpróbálni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma délelőtt voltam másodszor is kresz-vizsgán és sajnos sikertelen lett.

Én kresztanfolyamra az érettségi utáni első héten jártam végig, júliusban próbálkoztam először, csak akkor jogosan nem sikerült elsőre, hisz abban a hónapban külföldön is voltam, dolgoztam, meg egyéb más kötelességemet is kellett teljesíteni, szóval nem maradt akkor sok időm a tanulásra.

Ám augusztus nagyrészében már itthon voltam és az egyetemi ügyintézéseken kívül szinte csal erre készültem éjjel-nappal és ennek ellenére ma ismét sikertelen lett a kresz vizsgám, ráadásul nagy dühömre pont 1 ponttal maradtam le a sikerről (64/75 lett és 65 kellett volna min. hogy sikerüljön).

Most eléggé csalódott vagyok, mert szeptembertől leszek első éves egyetemista az ország egyik legjobb egyetemén, ahol baromi sokat kell majd tanulnom még a szorgalmi időszakban is, ha nem akarok félévente bukdácsolni a vizsgákon és attól félek, hogy mivel a tanulás fog most előtérbe kerülni, meg az egyetemi életben és azon kívül is szívesen lennék aktív, ezért nem lesz időm majd arra, hogy megtanuljak vezetni és fokozatosan felejtek majd.

Ha mennék, legahamarabb októberben tudnék vizsgázni, ugyanis mint leendő egyetemista még egyáltalán nem vagyok tisztába az órarendemmel meg az egyéb köteleségemmel és így nem tudom, hogy hogyan néz ki egy egyetemi hétöznap.

Ha pedig októberben mennék, akkor vagy egy pénteki napon (ha sikerül úgy alakítani az óráimat és dolgaimat, hogy pénteken szabad legyek), vagy leghamarabb az őszi szünetben tudnék leghamarabb újra menni, de novemberig mindenképp letenném, mert a vizsga időszakban biztosan nem lesz majd erre időm!


Nagyon szomorú vagyok nem csak azért, mert pont egy hajszálon múlott a siker, hanem legjobban amiatt, hogy a jogosítvány volt nekem a ballagási ajándék, mely során a családom közeli tagjai a saját pénzükből dobtak össze nekem közel 200.000 Ft-t,hogy ezt majd kifejezetten erre költsem és most ezzel csalódást okozok nekik! :(


Viszont ha harmadszorra se sikerül, akkor többet nem próbálkozok (legalábbis egy darabig), mert vannak ennél fontosabb elvárások és nem akarom ezzel elrontani az egyetemi éveimet. Akkor max nem lesz életem során jogosítványom, vagy "X" idő múlva újra próbálkozom!


Ti mit gondoltok?



2017. aug. 30. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Küldtem privátot
2017. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tanulsz rá? Amíg könyvből tanultam folyamatosan megbuktam, abba hagytam. Most elkezdtem újra e-learninggel, a könyvet elő sem vettem, próba vizsgákat csináltam folyamatosan kb. 1,5-2 hétig, 1 hibával átmentem.

Hátha ez a gond nálad is.

2017. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A könyvet is használtam meg az interneten is kitöltöttem random teszt feladatsorokat. Lehet hogy az e-learning nekem is jó lenne, tudnál adni nekem egy linket vagy valami példát, elérhetőséget légyszi?
2017. aug. 30. 13:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetleg kell valamennyit fizetni az e-learninghez?
2017. aug. 30. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, kell, általában annyit, mint az elméleti tanfolyam. Próbálj meg minél több próba vizsgát csinálni, van egy weboldal ahol, ha regisztrálsz tudsz csinálni, de ne emlékszem a címére.
2017. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
etitan.hu-ra gondol az utolsó
2017. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem jó ha másoknak akarsz bizonyítani, ha így lettem volna vele én is már rég abbahagytam volna. Kresznél a hibás kérdéseket vedd elő és vedd át újra azokat a témaköröket amiben hibáztál. E-learning-el ez egyszerűbb mert modulokra és témakörökre van építve az egész, mindegyik végén vagy egy részteszt amiben rögtön kiderül a hiányosság és újraveheted az adott modult, de a legfontosabb hogy értelmezd amit megtanulsz. Vizsgán is egy perc van egy kérdésre, ha tanulsz és értelmezed akkor menni fog. E-learning kérdései nagyrészt megegyeznek a vizsgán lévő kérdésekkel, az ára általában annyi mint a tantermi oktatásé.
2017. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hallak65 válasza:
48%
A kresz tanfolyamod 12 hónapig érvényes. Ez idő alatt annyiszor futsz neki a vizsgának, ahányszor szeretnél. A kresz vizsga nem nehéz. Még szakmunkás képzősök is akadály nélkül veszik. Ha gyakorlásra van szükséged, menj be az autóssulidba, hogy ők mit ajánlanak. Sok internetes teszt ellenőrizetlen és elavult. Jelenleg a legjobb az e-titán felület. Ezt használja az autósiskolák nagy része. Van teljes tanfolyamos része és van csak vizsgagyakorlós része, amire kb egy kresz viszga áráért be tudsz fizetni. Ha megvan a kresz vizsgád, utána 2 éved lesz, hogy a vezetést megcsináld. Szóval hajrá.
2017. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És hogyan kell az e.titánra befizetni?
2017. aug. 31. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!