Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha hasrautésszerűen adok meg...

Ha hasrautésszerűen adok meg egy érettségi bizonyítványszámot, akkor amikor felregisztrál a munkáltató (Hr-es, titkárnő vagy aki ezt csinálja) jelezhet a rendszer, hogy nem megfelelő? Magyarul rájönnek?

Figyelt kérdés
Aki jártas a témában, legyen kedves ezt kifejteni, hogy hogyan is megy ez.. Mivel az új törvény szerint, be kell mutatni a sulipapírt, ezzel jelentenek be.. Szóval ki dobhat a rendszer, látszani fog, ha nem jó a szám, ha nem jót diktálok be? Kérem írjon aki ilyennel foglalkozik...

2017. aug. 30. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kiderül.

Ha olyat adsz meg, ami nem létezik, azt is kidobja, ha létezőt adsz meg, akkor mivel névre szóló az érettségi, rájönnek, hogy nem a tied.

Amúgy meg nem elég a számának meglennie, nálad kell lenni és általában a rendszerbe fel is kell tölteni az iratokról egy fénymásolatot.

Minek hazudozni? Mért nem lehet megmondani a valót a munkaadónak?

2017. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért , mert álmaim állasa lenne, és nem akarok lecsúszni... 19 éves vagyok, és egy vizsgám hiányzik, hogy értettségit kapjak, de ezt nem mondhatom a munkáltatónak, mert nem venne fel!!! Idén fogom letenni az utolsó vizsgám és meg lesz. Én keresek egyedül, anyukám beteg, muszáj, hogy ezt az állást megkapjam

:(((, gondoltam egy kis lódítás nem árt, és akkor segíthetem anyukámon és magamon.

2017. aug. 30. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ember, nekem is van álommelóm, csak nincsen meg hozzá 1-2 papirom.

Ha nem felelsz meg a követelménynek, akkor teljesen természetes, hogy nem fognak felvenni.

Szerinted nem fog kiderülni, hogy nem is kaphatnád meg? Nagyon el vagy tájolva és még neked áll feljebb.

Aztán ha kérik személyesen a bizonyítványodat, mert, hogy kérni szokták, akkor mit fogsz csinálni?

Miután letetted az érettségit és jelentkeznék hozzájuk, ilyen után szoba se fognak veled állni.

2017. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérni fogják az eredeti/másolat példányát. Felesleges csalni. Magadat is átvágod, és ellopd az idejüket, mivel újból keresniük kell helyetted valakit.. A cégednek amúgy jelentési kötelezettségük van a NAV felé a felvett dolgozók végzettségéről...
2017. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ide figyelj, te kedves 3 as válaszoló.. Kinek állt feljebb???? Él leírtam, hogy mi a probléma, hogy egyedül keresek és muszáj ez a meló. Sajnos nem tettem idéző jelbe az álom melót, egyébként azért álom meló, mert 50 ezerrel kereshetnék többet, ami most nekünk nagyon jó lenne. Apukám meghalt, ezért nem tudtam levizsgázni, mind ketten rámentünk erre sok adósság, vesztesség stb.. egyébként meg vizsga után egyetemre fogok járni, de most nagyon kell a pénz... Üzenem a sok okoskának, hogy 3 nyelvet beszélek, okos vagyok, de lelkileg összeroppant és most el kell tartanom magunkat, vagy viszik a házat, nem lesz mit enni, szóval az, hogy én egy picit lódítok, talán belefér... Ebben az országban meg lehet nézni, hogy mi van, ha csak ennyi lenne amit én most teszek, anyukámért, hogy amiért dolgozott éveken át ne vesszen oda, akkor nem lenne semmi baj! Hozták ezt a törvényt, hogy kell a papír a munkához, amivel nincs is semmi baj, de tényleg azt hiszik, hogy van olyan munka amit nem lehet érettségi papír nélkül elvégezni??! Persze itt nem az orvosra meg a jogászra gondolok...Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet. ...


Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ...S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem. Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem.

2017. aug. 31. 08:25
 6/10 Whispering Tree válasza:
100%

Szia!



A munkaerőt kötelező a NAV-nál bejelenteni (T1041-es nyomtatvány). Ezen, idén január 1-től, fel kell tüntetni:

- A végzettség megnevezését

- A bizonyítvány sorszámát

- A kiállító intézmény nevét


De ezt semmilyen rendszerrel nem vetik össze automatikusan egyelőre. Kézi utánajárást igényel. Amit tehetnek: bekérik a bizonyítvány másolatot, és összevetik a bejelentett adatokkal.


A munkáltatónak meg kell győzödnie róla, hogy neked van ilyen végzettséged. Tehát vele tolsz ki, ha hamis adatokat adsz meg.


Ha nincs még érettségid, akkor 8. általános végzettséggel jelent be, akár pontosan ugyanarra a munkára....teljesen mindegy, hatodrangú kérdés az adminisztráció szempontjából a végzettség.


Ha a munkaerődre szükség van, végzettség nélkül vagy azzal is szükség lesz....ennyit tudok mondani.


Tehát bőven van esély álommunkára + csalni sem kell....

2017. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Whispering Tree, Nagyon köszi a választ! Azt hiszem, úgy lesz a legjobb, ha megmondom a munkáltatónak mi a helyzet, meglátjuk, hogy dönt...
2017. szept. 1. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehogy valótlant adj meg
2018. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szoktak fénymásolatot kérni
2018. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Melyik tantárgy nincs

meg ?

2018. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!