Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az iskolákban néptánc?

Miért van az iskolákban néptánc?

Figyelt kérdés
Manapság miért van a legtöbb iskolában néptánc? Értem én, hogy a hagyományok ápolása meg minden, de nem tudnak olyat oktatni, ami mondjuk ÉRDEKLI a gyerekeket, és amit a gyerekek ÉLVEZNEK is? Ha olyan elengedhetetlen tantárgy lenne, mint a matematika, akkor természetesen nem írnám ki ezt a kérdést, de aki mondjuk ügyvédi vagy mérnöki pályára megy, az nem hinném, hogy valaha is hasznát fogja venni. Ráadásul a felsőbb évfolyamosok, akiknek bejönnek az újabb meg újabb tárgyak, azok azt a negyvenöt percet tanulással vagy a házifeladatok megírásával is el tudnák tölteni ( én tavaly voltam hetedikes, akkor három új tárgyam volt, napi legalább hét óra plusz iszonyat sok tanulnivaló, és még most is van néptáncórám ). Nem akarok senkit megbántani, de ezt ki és ( főképp ) MIÉRT találta ki?

2017. szept. 5. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk azért van tánc óránk, mert ez is a mindennapi tesiórához tartozik/helyettesíti.
2017. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nálunk is a mindennapos tesibe tartozik, de aki jár valamilyen sportegyesületbbe és arról visz igazolást, akkor annak nem lenne kötelező. Én azt nem értem, hogy keddenként hét órám van, a hetedik a néptánc, és van igazolásom, akkor miért nem tudnak elengedni a hatodik óra után???
2017. szept. 5. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Engem csak azért zavart volna, ha nekünk lett volna néptánc, mert rámkényszerítettek volna valamit, holott szégyellős és lámpalázas fajta vagyok, ez meg ilyen közösségi dolog. Egyébként valahol írtak valami ilyesmit, hogy ez egy hiba, hogy egy idő után már el kezdik a gyerekeket csak nyaktól fölfelé oktatni, másoknak meg nem is az agyas, gondolkodós, vagy bemagolós dolgokban rejlik az erőssége. Hanem pl jól rajzol. Amúgy tudom, hogy léteznek ilyen művészetspecifikus iskolák is, direkt ilyen embereknek; de amúgy nem tudom, mennyi, meg hogy arányában megfelel-e a mennyiség meg a közelségük az ilyen beállítódású embereknek.
2017. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

"akkor miért nem tudnak elengedni a hatodik óra után???"

Mert akkor gondolom a többiek is jönnének, h ők se akarnak járni; csomóan szereznének akár nem valódi igazolást, és ha már pl a 30 fős osztályból 20 nem megy, akkor az a másik 10 fő pár embernyi kisebbség is jönne, h akkor már velük se szúrjanak ki, ők is hadd menhenek el; meg amúgy ha tesi keretében van, gondolták, hogy akkor az torna helyett kevésbé megterhelő, kiváltós alernatíva, mert nem edzés, hogy fitt legyél, hanem tánc, amit néha jókedvükben maguktól is csinálnak az emberek.

2017. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
49%
Most vagyok 7.es , 3. éve van, ez a véleményem a tantárgyról:hülyeség , felesleges , unalmas , rohadtul nem érdekel engem , utálom az összes magyar zenét , hagyományt. Az egyik tanár azt mondta , hogy azért van , hogy egyensúly
2017. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
36%
🌟 miatt van. Akkor inkább a tesibe kéne rakni, inkább tiltsák be!!!!😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😬😈😀😀😀😊😠😢😕😂😆😕😬😢😆😅😑😑😕😀😀😀😀😀😀😄😆👍✋✌👋✊👌
2017. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek.
2017. szept. 11. 20:51
 8/8 anonim válasza:
Remélem nem sértődsz meg, de ha valakinek teher a saját hagyományainak ápolása, az nem igazán magyar. És lehet, hogy egy jogi pályán nem kell néptánc, de kit érdekel? Én is jogra megyek majd, mégis néptáncolok. Az egyik nem zárja ki a másikat.
2019. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!