Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme egyetemre menni?...

Van értelme egyetemre menni? Garancia arra hogy jó életem lesz

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorgalmas vagy, tanulsz, odateszed magad, normalis szakon vagy, es erdekel, amit csinalsz, akkor igen.
2017. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Diplomásként ha újra kezdhetném akkor csak olyan képzéseket sajátítanák el amivel önálló jövedelemforrásom is lehet. Például saját gazdaságban. De olyan korban tanultam amikor a kuláküldözés hiszterézisének hatására még mindig verték szét a maszek gazdaságokat a téeszcsék előnyére. Én meg annak látom értelmét hogy aki tanult ember az lehetőleg ne alkalmazott legyen hanem ő legyen az úr. Mert ha nem így teszünk akkor a 8 általánost végzett álbróker cégek és piramisjátékok szervezői fognak urak lenni és felvesznek alkalmazottaknak akár diplomásakat.

Persze a tudást hatalomnak tartom. De diploma után hogy sikeres legyek, én döntöttem el milyen információt fogadok be és nem hagytam és nem bíztam másokra azt hogy megmondják hogy az nekem jó lesz. Az iskolapadban megszerzett tudás viszont nálam nem jött be. Például azért nem mert egy angol nyelviskolában tiltott tudás volt az angol nyelv. Hátha külföldre megy a végzett hallgató és jól kereső állása lesz. Sajnos a felsőoktatásban is csupa tiltott tudással találkoztam. És van úgy hogy csak akkor tűnik ez fel az embereknek amikor önszorgalomból sikerre vezető tudást szereznek.

2017. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

ha jó szakra mész(mérnök, orvos, programozó stb)akkor igen

ha büfészekra(komédia, turizmus, közösségszervező, szabad bölcsészet stb) akkor nem.

2017. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ebbe a hibába esnek. Főleg az ilyen sláger szakoknál, pl. hogy ha elvégez egy informatika szakot, akkor hirtelen egy zsák pénze lesz.

Az egyetem lehetőségeket ad, nem garanciát. A lehetőségekkel neked kell élni és neked kell megküzdeni azért, hogy abból a lehető legtöbbet tudd kihozni.

2017. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező.Manapság semmire sincs garancia.orvosi, műszaki egyetemnek(PL: ipari elektronikai, hiradástachnikai automatizálási,villamosmérmnök) volna talán a leginkább értelme esetleg a programozó matematikának de hát az ilyesmikhez gondolom te h.je vagy.Büfésbejárogatósmelegedős, bölcsészközgazdászmenedzserújságiróskommunikátoréstársai szakokkal meg kitörölheted a segg..d ..Az ilyen diplomákkal maximum gépkezelő lehetsz hárommuszakban vmi multicégnél,de haszerencséd van angliában lehetsz tányérmosogat vagy akár felszolgáló is adiplomáddal.Azért szerencse mert a sokféle szar opció közül még külföld a legelvisehetőbb változat.

(Magyarországi multicégnél dolgozni váltottműszakban gépkezelő segédmunkásként annál viszont még a "halál" is jobb.)

Ezért viszont nem érdemes,nincs értelme tanulni mert ez csak fölöslege pénzkidobás és időpazarlás.Ma magyrországon egy bizonyos protekciósrétegnek éri meg adiploma olyanokank akiknek már eleve van sok pénzük saját cégük vállakozásuk nem kell diákhitelből tanulniuk ezáltal nem kell évtizedeken át törleszteniük adiákhitelt az államnak.

2017. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!