Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem középszintű érettsé...

Történelem középszintű érettségire hogyan érdemes készülni/hogyan készültök/milyen tanácsokat tudtok adni/milyen tapasztalataitok vannak? Pl. Milyen könyvből a legjobb tanulni, esszé tippek stb. Bármilyen infóért nagyon hálás lennék.

Figyelt kérdés

2017. szept. 10. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kidolgoztam sok tételt, amikhez sok forrást használtam. Nekem nagyon sokat segített pl. ez a könyv: B. Mátyus Gyöngyi, Bori István; Történelem érettségi témavázlatok; 4. átdolgozott kiadás

Ezeket is felhasználtam:


[link]

[link]

[link]

(+ zanza.tv, ezt néztem meg először, hogy egy alap fogalmat kapjak a a témáról)


Magára az írásbelire, hogy beleszokj a feladatokba, a legjobb, ha az előző érettségiken gyakorolsz.

[link] -itt fenn van az összes és meg is nézheted a megoldásokat

Az esszéírás az egyik legnehezebb szerintem, mert ott nagyon szubjektívvé tud válni, hogy mit is kérnek. A tanárom sokszor mondta, hogy minden forrást fel kell használni-mindegyikről írni kell. Egy kép/szöveg stb. Már az első mondatokban helyezd el az esszéd térben és időben. Használj "szakszavakat" mert azokért is pont jár.

Én nagyon sok esszé megoldást néztem végig, és így tudtam kb. Mire adnak pontot. Sokat esszét megírtam megoldókulccsal kiegészíve/kijavítva amiket később tételkiegészítőknek is használtam.


Ja és fontos még, hogy az atlasszal megismerkedj érettségiig, hogy tudd (gyorsan) használni.


Remélem hasznos infókat tudtam adni.

Hajrá!!!:))

2017. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!