Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó C/C++-t tanulni egyből?

Jó C/C++-t tanulni egyből?

Figyelt kérdés

IT suliba járok Németorszgában és most SOTE-n Software Teknikán C/C++-t tanulunk , én hobbiból tanulgattam nyelveket és mindenki Pythont ajánlott mert az egyszerű, nem sok a C/C++ elsőre olyanoknak akik még soha nem tanutlak programozási nyelveket? Sok osztálytársam még bepötyögni se tudták amit felirt a tanár


16/f



2017. szept. 19. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Javaslom a kérdés áthelyezését Számítástechnika\Programozásba átteni.


Egyébként én infos szakközépbe jártam, most mérnökinfos vagyok, mind a két helyen C#-al kezdtük.

2017. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Átrakni nem lehet, de majd oda is kiirom
2017. szept. 19. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van idegzeted hozzá, akkor igen jobb, mert a C# meg a java és hasonlók gyerekjátékok hozzá képest.

Persze egy hello world programnál nem lesz nagy külömbség, de amikor az ember pl. VS-ban progrmoz, c#-ban pár kattintás, pár sor, és már van ablakod, és pillanatok alatt össze lehet dobni komolyabbnak tűnő alkalmazást is, amíg c++-ban kell pötyögni rendesen ha egy MAFC alkalmazást összedobsz, és kell ismerni az osztályokat.


Egyébként csládon bellül egyetemi tanulmány okán tanultunk együtt c++-t, és működött első nyelvként, és tudtam segíteni úgy hogy én nagyon kevés c++ taultam régen, azóta meg C# és java projektem volt inkább.

2017. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok szintén Németországból (nem mintha releváns lenne).


Szerintem:

Pythonban hamarabb lehet látványos dolgokat csinálni. Viszont C/C++-al megtanulsz olyan dolgokat, ami jó alapot adnak és a későbbiekben nagyon jól jönnek. Sok mindent könnyen meg fogsz érteni később, amit valaki, aki Pythonon nevelődött nem. (pl.: típusosság, memóriakezelés alapjai, az objektum orientáltság is szerintem világosabb c++-ban, mint pythonban, fordítás folyamatai stb.)

2017. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek #4-esel. Nálunk első félévben C-vel kezdték tömni az agyunk. Mellette volt még egy Digit tech tárgy is, ahol hardware description language alapjai, meg pofonegyszerű (8 bites) RISC processzorok működéséről volt szó, amit később assemblyben kellett csesztetni. Egy picit olyan volt mintha benéztem volna a motorháztető alá.


A csillagok is hozzám nőttek ;) Nélkülük már tájékozódni sem tudok.

2017. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én c-vel kezdtem majd java most c++ meg Python de őszintén szólva a Python eddig egyáltalán nem jön be, még a c-k is jobban tetszenek de a java az abszolút nyerő
2017. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!