Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről, aki 40 éves fejjel már a 4. diplomájának áll neki?

Figyelt kérdés
Van már itt minden: tanár BA, könnyűipari mérnök BSc, kommunikációs szakirányú továbbképzés és marketing MBA lenne a következő. HResek véleménye érdekelne: számít vmit egy 4. diploma v a szakmai tapasztalat a hangsúlyos?
2017. szept. 20. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Hát ebből csak kettő használható, a tanár és a mérnök.

Józan paraszti ésszel nem hiszem hogy a hr-eseket nagyon meghatná a 4 teljesen különböző diplomád, inkább egyben, mondjuk a mérnökiben mélyülj el jobban.

2017. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok HR-es (mentségemre 2 évig tanultam annak), de szerintem a 4 diploma akkora lenne ütös, ha kapcsolódna is egymáshoz. Mert a kommunikáció és a marketing jól kiegészíti egymást, viszont a tanári és a mérnöki diploma elég irreleváns ezekhez. Szakmai tapasztalatnál is, ha teszem azt marketinges munkára akar menni és előtte 20 évig volt tervező mérnök vagy éppen gimis matek tanár az nem igazán számít a marketinges munkához. A szakmai tapasztalat általában jobban számít amúgy, de itt inkább az számít milyen munkára jelentkezne és milyen szakmai gyakorlatai vannak, tekintve hogy ennyire össze-vissza végzettségei vannak/lesznek.
2017. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az jutna eszembe, hogy az illető azt se tudja mit akar az életétől.
2017. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem leszarja mindenki hogy ha 100 diplomád is van.

Mert ha van egy és eltudod látni a feladatot fel vagy véve. Ha van 1 és 2 feladatot el tudsz látni akkor király vagy és a fizu is emelkedik. Ha 2 diplomával 2 feladat akkor több eséllyel vesznek fel, de a fizu kb ugyan annyi.


De az ha te értesz a marketinghez, az műanyagok fröccsöntéséhez, és tanár lennél... nem tudom mivel érnél többet.


Oktatói tapasztalatot néznek, de ahhoz meg nem kell diploma, csak tapasztalat.

1-2 diploma bőven elég, max MSC vagy Phd mellé.

2017. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha meglátnák szerintem komolytalanak gondolnák az emberkét és hogy, tényleg nem tudja mit akkar az életöl.Be se irnám csak amit a munkához kérnek ennél szerintem az is jobb ha pályakezdönek irja magát .
2017. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen dícséretes már az is, ha valaki 4. diplomát akar, nemhogy 40 éves fejjel. Magyarország egy primitív ország. Az Unióban sereghajtó mind idegennyelvtudást, de még a saját anyanyelv értő olvasását illetően is. A matekról ne is beszéljünk. Régen nem ez volt. Semmelweis, Kodály, Bólyai forog a sírjában. Vannak természetesen most is értelmes magyarok, de azok kb. 80 %-a már külföldön él. Mi is ott élünk szerencsére. Nemcsakna fizetést, hanem a válaszokat elnézve is. Pl. nálunk nem baj a többfajta diploma. Az jut eszükbe, hogy érdeklődő, szorgalmas, sokoldalú ember vagy. Honfitársaidtól láthatod mit kaptál : biztos azt se tudod mit akarsz, csapongó vagy stb.
2017. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6#

Na de mi értelme mindenből diplomát szereznie, csak mert érdekli egy terület? Általában az kell, hogy valaki a saját területén mélyedjen el minél jobban, egy területen legyen kiemelkedő, és ne csak a felszínt kapargassa meg mindenhol. A legtöbb munkánál azt nézik, hogy ahhoz az egy dologhoz értsen amit végezni akar, mert a többi úgyis irreleváns a munkája szempontjából.


Nem attól leszel érdekes meg sokoldalú, hogy mindenféle papírt szerzel. Kétlem hogy külföldön majd kapkodnak érte, mert van 4 diplomája, de közben az adott munkához nem ért.


Az már csak hab a tortán, hogy kollektív primitívnek nevezed a honfitársaid, de magad meg az értelmesebb kivándoroltak közé sorolod. Azért külföldön se úgy megy, hogy ott mindenki mindenkiből a legjobbat nézi ki, főleg hogy az se mindegy hogy hova költözik ki az ember. Lepontozhatsz mindenkit, aki szerint ez csapongó, de attól még nem fognak kapkodni érte a munkavállalók. Amúgy apróság, de a szakirányú továbbképzés nem ad diplomát, az csak egy diploma után megszerezhető 1 éves kiegészítés. szóval az MBA lenne a 3. diploma.

2017. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%

Azért az utolsó kifejthetné hogy mitől primitív valaki aki szerint 4 diploma felesleges:D


Volt egy tanárom... 3 diplomája volt + a 4.-et tette le... sok tudása nem volt egyik területről sem.

Ezek szerint akkor ő a felvilágosult, mert elvégzett 3 bsc-t?

Anyámmal (aki szakmunkás) dolgozott 2 diplomás, vagyis ALATTA dolgozott. Azt mondta rá hogy 2 diplomás hülye... a 3. diplomája miatt ment el onnét.

Szóval beszélgethetünk a felvilágosodott nyugati szemléletedről, de attól hogy valaki 100x végigjárja az egyetemet csak más más tárgyakkal nem sok mindenben lesz több mint egy friss egyetemista, csak mondjuk 2-3x annyi idős lesz.

2017. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem a 4. diploma számít, meg nem is a 100., hanem az, hogy az adott pozícióhoz szükséges szaktudása és képesítései meglegyenek. Az, hogy mellette van kismillió másik végzettsége, az adott helyzetben érdektelen.
2017. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!