Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik kilencedikben váltottak iskolát? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most lettem kilencedikes,kéttannyelvűre járok.A nulláról kéne megtanulnom folyékonyra egy év alatt a nyelvet.Az osztályom leszar,rengeteg tinip*csa van.Szinte senkivel nem beszélgetek,és ők se keresnek engem pedig próbálok nyitott lenni.Úgy voltam vele,hogy hagyok időt az ismerkedésre,de megismertem őket annyira,hogy tudjam,hogy jobban nem akarom.A nyelv nem tetszik,rengeteget gondolkoztam azon,hogy ide jöjjek-e,még akkor is mikor már fölvettek.Jól éreztem,hogy rosszul döntöttem.Szeretnék átmennk egy másik gimibe,szintén kéttannyelvűre,olyan nyelvre,amit beszélek.Van ott ismerősöm,az osztályuk rendes.Megérné?

Várhatnék még félévig,de attól tartok,hogy addigra bukásra állnék a nyelv miatt több tantárgyból,akkor meg gondolom át se vennének.

Itt nem megy a tanulás,a közérzetem egész nap rossz,délutánra alig élek.Megérné most váltani?



2017. szept. 21. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem kilencedikben, hanem OKJ-s képzésen váltottam most nemrég szakirányt számítástechnikai szakmáról - építőipari szakmára, mert tiszta rosszul éreztem magam, hogy rájöttem, mikor az ember olyan tanul amit már nem szeret, azzal csak saját életét keseríti meg, nyilván kilencedik osztályba ez sokkal nehezebb lépés, mint egyik tanfolyamról a másikra menni, de ezt neked kell eldöntened, én még időben mentettem ami menthető, mert ha idegronccsá válik az ember az nem vezet előbbre.
2017. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
62%
Szóról-szóra ugyanez a helyzet velem. Jó tudni, hogy nem csak én érzek így :/ én is a váltáson gondolkodom, bár még bizonytalan vagyok. Sok sikert, remélem megoldódik a helyzet :)
2017. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem válts. Én egy évig jártam abba a suliba, ami nem tetszett,de olyan szinten nem volt jó, hogy depressziós voltam, egy éven keresztül csak sírtam, barátaim se voltak. Ha azt érzed váltani kell, akkor váltani kell. A helyzeted már nem lesz jobb, nem fogod jobban érezni magad. Jobb napok lesznel, de hogy véglegesen meg is szeretsd, nagyon kicsi a valószínűsége.
2017. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Előző vagyok..

Sokan fogják mondani, hogy jobb lesz, meg minden, de ha már most nem érzed magad jól, akkor már nem is fogod..

2017. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!