Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon durva a matek a BME-n?

Nagyon durva a matek a BME-n?

Figyelt kérdés

A BME-re szeretnék menni majd jövőre (ha felvesznek) gépész szakra vagy energetikára.

Mennyire durva nehéz ezeken a szakokon a matek? Tudom 3 féléves és utána van azthiszem a szakdolgozat (???), de javitsatok ki ha tévedek...

Itt középsuliban egész jol megy, de ahogy az anyaggal haladunk mind mélységileg mind tempoba félek nem fogom ugy elsajátitani, hogy kellö alapom legyen majd az egyetemi anyaghoz.

Valaki tudna mesélni tapasztalatokat a BME-s matekrol?



2017. szept. 21. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Matek az matek, nincs olyan, hogy a BME-n nehezebb mint mondjuk az Óbudain vagy Veszprémben.

De igen, a gépészen van bőven matek, szóval húzz bele, mert a matek nem csak a matematika című tárgyhoz kell, hanem párhuzamosan kb minden tárgyhoz szükség van rá.

2017. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen nagyon durva.

Az lehet hogy a matek matek, de nem mindegy hogy hogy tanítják, és mit várnak el.

Nem véletlen mondják hogy a BME az egyik legszopatósabb egyetem.

2017. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de ahogy az anyaggal haladunk mind mélységileg mind tempoba félek nem fogom ugy elsajátitani, hogy kellö alapom legyen"

Azért ez egészen muris kijelentés.

2017. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Most más elfoglaltság miatt nem.tudtam kellő figyelmet forditani rá, de innentöl kezdve megprobálok minnél többet.

Amugy másik tantárgyaknál pl a fizika (meg még anno a kémiánál is) a feladatok joé mentek. Nem okozott nagy gondot a megoldásuk:):)

#3as miért muris?

2017. szept. 22. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!