Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves korig érdemes...

Hány éves korig érdemes szerintetek csak tanulni? (egyetem, főiskola, képzések)

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig megteheted és úgy érzed, hogy szükséged van rá.


Én jelenleg 22 éves vagyok de még életemben egy órát sem dolgoztam(hivatalosan, munkahelyen). S még előttem van kb. 5 évnyi további tanulás, ami alatt ezen nem is szeretnék változtatni.

2017. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig megengedheted magadnak es szeretned is. Ez mindenkinek valtozo szerintem.
2017. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó pap holtig tanul.
2017. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Megtehetem szerencsére,szüleim támogatnak a tanulásban.Jelenleg egyetemre járok 20 éves vagyok, papíron még 1,5 évem van.Utána még szeretnék elkezdi egy 1 éves MSC-t és ha lesz még erőm akkor valamikor egy 2 éves képzést még.Valószínű utóbbit munka mellett csak.Sajnos sokra nem megyek csak BSC-vel, de kiegészítve ezekkel a továbbképzésekkel jó kilátások elé néz az ember.

2017. szept. 24. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
41 éves vagyok és most csinálom a harmadik diplomámat. Szerintem olyan nincs, hogy késő tanulni. Akár nyugdíjasként is lehetsz egyetemista.
2017. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről úgy látom, hogy 30 éves koromra szeretnék kétgyermekes családanya lenni, és minimum 2 éves házasságba szülni. Házasodni pedig csak önellátással, a saját lábamon állva szeretnék, úgy, hogy egy ideje a dolgos hétköznapokat éljük a párommal. Szóval akkor már semmiképpen sem szeretnék CSAK tanulni. (Sőt, akkor csak dolgozni szeretnék, de később esetleg munka melletti képzést el tudok képzelni.) Ez visszaszámolva kb. 25 éves koromra jön ki, szóval ha életkorban mérjük max. addig.

De természetesen ez egy tök elméleti számolgatás, ha nem lenne párom, akkor biztos nem lennének ilyen határozott elképzeléseim. A valóságban úgy mérem, hogy alap- és mesterképzést szeretnék megcsinálni, esetleg fél-egy éves csúszással külföldi tanulmányok miatt, ami nálam így azt jelenti, hogy maximum 24 éves koromig fogok csak tanulni. (Emellett is szeretnék dolgozni a végén, de én elsőnek a tanulást fogom tartani abban az esetben is.)


Mint látszik rengeteg saját terv van ebben, tehát teljesen egyéni szerintem, hogy kinek meddig érdemes.

Ha mégis mondani kellene valamit, akkor én ezt olyan 27-8 éves korra tenném, szerintem ennyi idő alatt már illik annyi tudást összeszedni, hogy ne csak tanuljon az ember. Illetve ennyi idősen illik már a szülőkről is leválni, önálló keresettel rendelkezni. De ez csak egy vélemény.

2017. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!