Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok túldolgoztatása....

Diákok túldolgoztatása. Szerintetek is felháborító?

Figyelt kérdés
Gyerekem 10-es szakmunkás tanuló a vendéglátó iskolában. Még nincs 16 éves! (3év alatt szakma + 2 év érettségi felkészítés, utóbbi választható.) Nyáron kezdett el külső gyakorlati helyen dolgozni. Akkor 140 óra volt a kötelező, 7 óra/nap. Szinte mindig 8-10 órákat dolgoztak. Akkor azt hittem, hogy egy kemény helyet fogott ki lányom. Költözés miatt az új tanévben egy másik, sokkal közelebbi gyakorlati helyen kezdett. Itt már az első nap után közölték vele, hogy majd 12 óráznia is kell meg szünetekben is kell majd mennie. Egy tanulótársa van még itt, vele ezt simán megcsinálják. Kevés a dolgozó ill. a tanuló a vendéglátásban. Jó, én ezt értem de akkor is nem túlzás egy kiskorúval ezt csinálni? Mondják mindenhol nagyon kihasználják a tanulókat. Az iskola nincs kapcsolatban a munkahelyekkel, egyébként tisztában vannak a túldolgoztatásokkal. Egyenlőre várok a reklamálással, hiszen lányom még nem régóta van ott. Attól félek (mivel a másik tanulónak nem baj, hogy sokat dolgozik), hogy hiába beszélek majd a főnökével, ha nem tetszik le is út fel is út. Azt pedig nem tehetjük meg, hogy még egyszer váltunk. Nagyon sajnálom lányomat, látom, hogy fáradt, hazajön késő este éppen csak kialussza magát aztán újra megy és kitudja mikor engedik ki mert hát munka van és kevesen vannak. Szerintetek?
2017. szept. 24. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Hát, pedig ki kellene állni érte, az a dolgod szülőként. Ez nem felháborító, hanem törvénytelen! Az a felháborító, hogy ez az iskola tudtával történik. Az iskolának felelősséget kéne vállalnia a tanítványaiért. Nincs valami szerződés, amit aláíratnak? Ok nélkül nem rúghatják ki. Az biztos, hogy nem igaz, hogy a többi tanulót nem zavarja, ezt a problémát az iskolának benyújtott, több szülő által aláírt levéllel kellene rendezni.
2017. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy zavarja a többieket is. Ez majd most fog kiderülni mivel 9.-ben még nem volt külső gyakorlat. Jövő hónapban jön ide egy másik tanuló is. Szintén helyet váltott. Várom, hogy Ő, hogy fog viszonyulni mindehhez. Októberben reklamálni fogok, akár egyedül is. Az osztályuk idén a felére csökkent. Szerintem is közösen kellene fellépni a szülőknek.
2017. szept. 24. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Kereskedelmi és Iparkamaránál jelezd, ők foglalkoznak a gyakorlattal.
2017. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre várok. Most még nincs sok túlórája, remélem lecsúsztathatja.
2017. szept. 24. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!