Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt vagyok,...

Érettségi előtt vagyok, lehetséges ilyenkor még matekból felmentést szerezni?

Figyelt kérdés
Mindig is rossz voltam matekból, 9. és 10. -ben buktam évvégén, sosem voltam jobb 1.8 átlagnál, képtelen vagyok megtanulni a matekot akárkihez is járok, nem a probléma elől szeretnék megfutamodni, szembe szoktam azokkal nézni, de ezzel képtelen vagyok. Lehetséges ilyenkor még felmentést szerezni? És ha igen akkor ez hogy zajlik, mennyi időbe telik a kivizsgálás?
2017. szept. 26. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Szerencsére nem adnak felmentést matekból azért mert rossz vagy belőle. Tanuljál és nem fogsz megbukni.
2017. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%
Ha orvosilag bebizonyosodik az, hogy képtelen vagy elsajátítani alap dolgokat is matekból, akkor kaphatsz. De mivel a 8 általánost is elvégezted, gyanus, hogy eme rendellenesség nem áll fent. A lustaságra nem adnak. Tanulj, vagy buksz. Ennyi.
2017. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nekem is mindig gondom volt/van a matekkal. Persze vannak esetek akik csak menekülnének a tanulás elől de valakinek tényleg nehezen megy...dubla/tripla erőfeszítésekkel és még akkor sem biztos, hogy olyat tudsz felmutatni, amit akartál volna...én ezt át tudom érezni. Ez nem lustaság...


Eleinte csak több időre voltam jogosult dolgozatoknàl/számonkéréseknél matekból aztán elmentem a Nevelési Tanácsadóhoz és ott csináltak velem teszteket. Ennek eredménye képpen felmentettek matekból és helyette egy másik tantárgyból tudtam leérettségizni. Így bár a matek nem az erősségem, de fel tudtam mutatni mást és kitudtam magamból hozni egy kitűnő érettségit. Ha matekból kellett volna, nem tudtam volna tanulni a többire...


Sajnos azt viszont nem tudom, hogy te ilyet már meg tudsz-e csinálni a Taigetosz törvény miatt...ennek érdemes utánajárni.


Végezetül csak annyit, hogy itt nem butaságról/hülyeségről van szó. Mindenki más, mindenkinek meg vannak a nehézségei ill. erősségei. És az erősségekre kell építkezni-meg kell adni erre az esélyt-amire nem ad a Taigetosz törvény.

2017. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!