Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha hónapja kezdtem az egyeteme...

Ha hónapja kezdtem az egyetemet és ott szeretném hagyni (, most aktív félévem van), csak annyi hogy nem járok be első félévre, megbukok, aztán kiíratkozom első félév végén? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy nem tetszik az egyetem amit elkezdtem.Màr beiratkoztam,első félévem aktív.Jövőre újra felvételiznék máshova. Az aktív hallgatói jogviszonyom meg kéne maradjon ameddig csak lehet,diákmunka miatt. Ha bejelentkezem második félévre passzívként,az miben különbözik attól mintha kiíratkoznék első félév után? Ha nem járok be első félévben,nem ZH-zok,nem vizsgázok attól még nem történik semmi,csak 0 kredtitet szerzek a félévben,igaz?

2017. szept. 26. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:

1 honap után még ne add fel. Ha már elkezdted, akkor probáld ki, minden kezdet nehéz, nekem is az volt, utána majd belelendül az ember.


Ennyit a rábeszélésröl:D Semmivel nem különbözik a passziv. Ugyanugy nem kapsz matricát, nem vagy jogosult semmire. Csak arra jo, hogy fenntartod a jogviszonyod és meggondolhatod magad. Abban az esetben jöhet jol, ha jövöre nem vesznek fel az uj egyetemre, mert akkor még mindig folytathatod ezt a sulit.

2017. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,itt nem arról van szó hogy “feladnàm”,épp ellenkezőleg.Ezzel a szakkal és egyetemmel vállaltam alul magam,és bőven képesnek érzem magam egy jóval nehezebb suli befejezéséhez is! Úgyhogy semmikèpp sem visszalépés:)
2017. szept. 26. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Helyes!:) Egyébként nem történik semmi, ha nem teljesited a tárgyaidat. Automatikus bukás csak.
2017. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, mert egyrészt az államilag támogatott féléveid száma csökkenni fog, másrészt általában elő szokták írni az egyetemek, hogy félévenként kötelező "x" kreditet szerezned (általában az előírt felét), különben vagy bukod az állami támogatást és mész szépen fizetősre vagy szigorúbb helyeken rámutatnak az ajtóra és szevasz van neked.
2017. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként szabad tudni, hogy melyik egyetemről van szó?
2017. szept. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4es: passzivval nem csökken a félévek száma. A mostanival nyilván, de mivel bejelentkezett már a félévre, nem tud mit tenni. Az meg, hogy átrakják fizetösre, egyrészt nem igaz, mert nem fog két félévet megcsinálni, ugyanis egy év alatt kellene 36 kreditet csinálnia. Másrészt nem is érintené, hiszen ki akar iratkozni.
2017. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az jött le a mondandójából, hogy most csinálja a 3. félévét ami aktív, hogy dolgozhasson diákként.
2017. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak tisztázásképp: nem a 3.,hanem az 1.félévemet csinálom. Nem érint hogy mi történik ha 0 kreditet szerzek,mert még 1. félév végén ki akarok iratkozni.Ez az állami félévem elment tudom,ezzel már nem tudok mit kezdeni,kredit meg nem fontos a szempontomból. Köszi a váladzokat!:)
2017. okt. 2. 10:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor sry, félreértettem. :) Azt hittem lemaradt a kérdés elejéről egy "t" betű és úgy értelmeztem, hogy "Hat hónapja kezdtem".
2017. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!