Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár nekem az árvaellátás?...

Jár nekem az árvaellátás? Iskolarendszerben veszek részt felnőttoktatási szakképésben esti tagozaton egy szakgimnáziumban. (mérlegképes könyvelői)

Figyelt kérdés

Utána olvastam a neten. Azt tudom, hogy alapesetben csak nappali tagozaton jár, de a szövegben találtam egy ilyen részt is, ami rám is vonatkozhat (?): "akkor is megállapítható és folyósítható az árvaellátás, ha az árva betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt tanulmányait magántanulóként végzi, vagy 25 évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát." És 25 év alatti vagyok, nappalin nincs ilyen képzés ezért muszáj volt az estit választanom.


Azért aggódok, mert már nyáron kitöltettem (július vége)a sulival a lapot és elküldtem a NYUFIG-nak, de azóta nem küldtek semmi választ. Telefonon azt mondták, hogy nem volt jól kitöltve a papír és visszaküldték a sulinak. A suli azt mondta, ők már rég visszaküldték a pontosítást és 15-én kézhez is kapta a nyufig. Mikor ezt megtudtam, hívtam is a folyósítót de az ügyintéző szart se tudott mondani (akkor minek van ott?) adott 2 számot, hogy azokat hívjam, de persze egyiket se veszik fel.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna valami infót mondani erről mert hónapok óta bionytalanságban vagyok és persze a pénzt se kapom június óta.



2017. szept. 27. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontos infót a nyufig adhat, de szerintem a beidézett rész arról szól, hogy esti képzés mellett akkor kaphatsz árvaellátást, ha beteg vagy, ill. testi vagy szellemi fogyatékosságod van. Egyébként van nappali tagozatos tanfolyam is ebből.
2017. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát szerintem egyáltalán nem egyértelmű a megfogalmazás mert lehet így is meg úgy is értelmezni a szöveget. A nyufig nem tud semmit. Azt mondják, várjam meg a levelelet. Lehet, hogy van nappalin, de ahol én lakok csak ez van, ami ingyenes.
2017. szept. 27. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Estin nem jár.
2017. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!