Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemetek a tanárok?

Miért ilyen szemetek a tanárok?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdtük a 8. osztályt állandóan azzal jönnek, hogy nem fognak minket xy helyre felvenni és, hogy jó nagyokat fogunk koppanni.. Megértem, hogy egy-két gyerek félváron veszi most a tanulást de akkor se kéne így az egész osztály ilyesztgetni amikor így is nagy rajtunk a nyomás.m

2017. szept. 27. 15:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*ijesztgetni
2017. szept. 27. 15:03
 2/13 anonim ***** válasza:

Ti még mindig havai-oztok...


Nekünk megmondták, hogy ha tovább merészelünk tanulni akkor megbuktatnak minket érettségin.

2017. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Mégis, mi az a nagy nyomás rajtatok?

Az az élet természetes rendje, hogy 8. osztályban van a felvételi vizsga + kompetencia, stb.


Hidd el, aki elvégezte a nyolc osztályt és jelentkezett valahova, azon se volt kevesebb a NYOMÁS, sőt!


Akkor mégis miről beszélsz?

Ja, a csapból is azt nyomatták már szeptember elején, hogy a sok megbetegedés is azért van, mert stresszelnek a gyerekek az iskolában. A egész egy nagy vicc, nem több.

2017. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Szerinted az aki folyamatosan tanul és jó jegyei vannak az nem akar valamit az élettől? Ja, hogy neki mindegy, hogy szakközépbe vagy a város legjobb gimnaziumába megy ugye? :) Az ilyenen nincs is mit aggódni nem igaz? Azon nincs teher aki egy gyármunkás akar lenni :D Plusz a hangsúly a tanárok genyóságán volt, erre szépen belekötöttél egy teljesen lényegtelen dologba. De, ha ennyire szeretnéd tudni:

"Nagyon" jó érzés normálba 8. óra után még előkészítőkre menni (mert ugye nem akarunk kéményseprők lenni) 7 órára hazaérni és még pluszba készülni másnapra. :) De látom, nem értetted a kérdésem lényegét. Ezért, ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor lehet a többi kérdést olvasgatni, puszi*

2017. szept. 27. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:

""Nagyon" jó érzés normálba 8. óra után még előkészítőkre menni (mert ugye nem akarunk kéményseprők lenni) 7 órára hazaérni és még pluszba készülni másnapra. :)"


Szerinted a tanároknak nem ugyanúgy energiába telik az adott órák megtartása és még az azok utáni felkészítő órák tartása? Most mit sajnáltatod magad?


Mondanál konkrét "genyóságokat", amiket a tanárok művelnek veled, amivel szerinted PLUSZ terhet tesznek rád? Erről eddig semmi konkrétat nem írtál.

Ha valóban a legjobb gimnáziumot céloztad meg, mert nem akarsz gyári munkás lenni, akkor a stílusodban is mutasd ezt meg. Saját érdekedben.

2017. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Te konkrétan képtelen vagy értelmezni azt amit írtam xD De nem baj.. Harmadszorra is elmondom, hátha megérted. Különben meg nem netháborút jöttem indítani :) Szóval. Alapvető problémám a következő, amiről a kérdésem is szól: A genyóság (ami szerepel is a kérdésben de nehogy figyelembe próbáld venni) ahogy szándékosan beszólogatnak, hogy "úgyse fog menni, csalódni fogtok, nem fognak felvenni".. Amivel semmi bajom nem lenne, ha csak azoknak címeznék akik meg is érdemlik.. De ők konkrétan az egész osztálynak mondják. Ami nem túl jó érzés mondjuk az én részemről. És ne beszéljünk az osztályozásról. Áá kicsit se gonoszság, hogy 4,6-ra nem adta meg nekünk egy jópár tanár az ötöst..

De nekem mindegy, laikusnak nem magyarázok feleslegesen.

A tanárok is fáradtak, nem mondtam, hogy nem.. De annyi fizetésért én is megtartanám azokat az órákat, hidd el :) Nyugodtan sajnáld őket, rajtuk van a hangsúly.. A gyerekek meg csak szenvedjenek, ők úgyis bírják.:) Majd valaki azért fog hátránnyal indulni felvételizni, mert olyan kedve van a tanárnak és nem adja meg normális átlagra a jó jegyet. Nyugodtan lehet őket védeni.

(Vannak normális tanárok is, de egyre kevesebb)

2017. szept. 27. 19:19
 7/13 chtt ***** válasza:
74%

"... ahogy szándékosan beszólogatnak, hogy "úgyse fog menni, csalódni fogtok, nem fognak felvenni"...


Ne szomorkodj, életre nevelnek. Meg aztán vagyon egy olyan mondás, akinek nem inge... (engem mindig akkor zavart, ha a diri beszólt, ha valami módon saras voltam, ha nem, téphette a száját, meg sem hallottam)


" De annyi fizetésért én is megtartanám azokat az órákat, hidd el :)"


Szeretettel várlak, ha kibírod egy hónapig, tiéd a havi fizum. :)

2017. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tudásban valóban a jók között vagy. De a stílus maga az ember. Gondolom, ott sem fogod vissza magad, így nem csoda, hogy nem kímélnek.


Nekünk is ugyanezeket mondták annak idején, így ez nektek sem PLUSZ teher, mint ahogyan azt te érzed. Ha nem inged, nem kell magadra venned.


Próbáld ki magad is a tanári állást annyiért, és én is felajánlom neked az arra az időszakra eső fizetésemet. :)

2017. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Aha, szóval az az élet, hogy mindent elbaltázunk és elhibázunk? A tanárok azért vannak igen, hogy felkészítsenek minket az életre, de nem arra, hogy belénk beszéljék már előre, hogy béna leszel..A gyereket akkor ez is fogja előrehajtani és akkor tényleg igaza lesz a tanárnak. A stílusomról..: Iskolában semmi gond nincs vele, a tanároknak nincs problémájuk ezzel. Elnézést, ha bunkó voltam (alapból nem ilyen vagyok), csak szerintem oda van biggyesztve a lényeg a kérdésbe, erre meg letámadnak egy olyan dologgal amivel semmire nem megyek. Én egy kérdést tettem fel, de eltérnek a témától. És még valami. Érdekes, arra senki nem írt semmit, hogy xy átlag felett nem adják meg a jó jegyet :D Mindenki csak a stílusommal jön.. Magyarán: Mindent hozzám vágtok, csak nem azt amire kíváncsi vagyok :D De mostmár látom, teljesen felesleges volt kiírni a kérdést.
2017. szept. 27. 22:59
 10/13 chtt ***** válasza:

"Érdekes, arra senki nem írt semmit, hogy xy átlag felett nem adják meg a jó jegyet"


Mit írjak rá? Én pl. inkább a jobbat adom, ha tehetem (az sem mindig jó), változtat ez bármin is? Ha azt írom, szemétség tőle, attól jobb neked?

Abban igazad van, hogy nem helyes politika eleve a negatív dolgot sulykolni a diákba, de már jó negyven évvel ezelőtt is ilyesmivel riogattak minket nyolcadikban végig (úgy látszik, ez valami tanárbetegség:). Egyszer átcitáltak egy hetedikest bebizonyítani, hogy jobban tudja a kémiát, mint mi (tényleg jobban tudta:), és? Semmi bajunk nem lett tőle. Felnőttünk, ember lett belőlünk (többnyire:)))

2017. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!