Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemetek a tanárok?

Miért ilyen szemetek a tanárok?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdtük a 8. osztályt állandóan azzal jönnek, hogy nem fognak minket xy helyre felvenni és, hogy jó nagyokat fogunk koppanni.. Megértem, hogy egy-két gyerek félváron veszi most a tanulást de akkor se kéne így az egész osztály ilyesztgetni amikor így is nagy rajtunk a nyomás.m

2017. szept. 27. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem a megfogalmazással van problémám.

A "Miért ilyen szemetek a tanárok?" szerintem nem a legjobb, mert biztos, hogy vannak a saját iskoládban is olyanok, akik nem lehúzni akarnak, hanem segítőkészek és értékelik a pozitív dolgaidat.


Egy tanóra után sem megyek úgy be, hogy "Ezek a kölykök olyan szemetek!", hanem nevén nevezem a gyereket, akivel valóban probléma volt éppen.

Persze, nyilvánosan nem célszerű kiírni a konkrét nevet, de akkor sem kellene általánosítani, lehet ezt másképpen is fogalmazni.


Egyébként tanárként mondom neked: Ne vedd fel a beszólásokat! Ha hiszel abban, hogy te igenis jó vagy, és reális a jó gimnáziumba való bejutás, akkor inkább arra törekedj, és a lehúzásokat engedd el. Az energiát fordítsd arra, amiből hasznod van. A tanáron nem tudsz változtatni, de a bejutási esélyedet igenis tudod növelni. Sok sikert kívánok, hajrá!

2017. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon szépen köszönöm ezt a kedves választ c:

Igen, kicsit hülyén fogalmaztam meg, de tényleg nem minden tanár ilyen gonosz :)

2017. okt. 2. 22:04
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább azok a tanárok voltak "megveszve" akinek nem számít a tantárgya a vitt pontszámba. Mintha bizonygatni szerették volna, hogy az ő tárgyuk is fontos. Pl földrajz, ének. Amiket általánosságban mondanak ne vedd magadra, készülj legjobb tudásod szerint. Azért azt tudd, hogy a felvételi persze fontos, de azérz nem múlik az egész életed rajta. Ha kicsit rosszabbul sikerül akkor sincs semmi baj. Be kell írni erősebb iskolát, közepes iskolát a végére gyengébbet. Minden iskolában tud tanulni aki szeretne. Illetve sokszor a közepesenek ítélt suli is épp elég nehéz 😉
2017. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!