Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis egyetem-gyógyszerész?

Semmelweis egyetem-gyógyszerész?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2018-ban fogok érettségizni és a Semmelweisre szeretnék menni gyógyszerésznek. Esetleg aki ott tanul tud adni válaszokat pár kérdésemre? Elsősorban kb. mennyi órám lenne hetente? Milyenek a tanárok? Szivatnak vagy jó fejek? Mennyire kell sokat tanulni? Bármilyen egyéb véleményt, tapasztalatot szívesen olvasok.Köszönöm szépen!
2017. szept. 27. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Elsőéves vagyok még ugyan, de mivel egész eddig válasz nélkül maradt a kérdésed, gondolom jobb híján válaszolhatok én is. :D

Nekem kb. 30-35 órám van hetente (nehéz ezt így megmondani, ez nem úgy működik, mint középsuliban), de nem is az óraszám miatt nehéz, hanem amiatt, hogy rengeteg tárgyam van, szinte mindegyikből elmélet és gyakorlat, és a kettő óratípus tananyaga jobbára köszönőviszonyban sincs egymással. Teljesen más anyagot adnak le pl. kémia előadáson, mint amit gyakorlaton csinálunk. Így van vagy nyolcféle fontos tárgy, amire rendszeresen (akár napi szinten is) tanulni kell, jegyzőkönyvet írni stb.

A tanárok elég vegyesek. :D Vannak iszonyat jófejek, és vannak olyanok, akik ott szívatják a csoportot/évfolyamot, ahol csak lehet. Persze, első vizsgaidőszak előtt nem tudok erről korrekt véleményt mondani.

Hogy mennyire kell sokat tanulni? Képzeld el azt, hogy minden héten van legalább egy, de inkább kettő zh/demó, minden hétre meg kell írni biofizikára meg kémiára a jegyzőkönyveket, ha kell, ki kell javítani a hibáidat az előző hetiben, kéthetente matek "cetli", amire becsülettel felkészülni belekerül több órádba (hiába érted az anyagot, mindenhogy be kell magolnod, vagyis inkább begyakorolnod definíciókat). Folyamatos stressz, a sejtbiosz könyv szövege kész káosz, azon ki kell igazodni egyszer, megtanulni csak utána tudod, az előadásdiák fele angolul van, de kellenek az ábrák is, így bogarászd ki azokat is, nem baj, ha nem magyarul van, a biofizika könyv megint nem egy "bestseller", és az előadásokon soha nem fejezitek be az aktuális tananyagot, tanuld meg abból a szuper könyvből magad, demón meg majd kamillázol, hogy olyat is kérdeznek, amit csak utána héten vennétek előadáson/gyakorlaton. Heti 60-70 latin szó és 10 növénynév (ennek legalább haszna van :D ), és még sorolhatnám, hogy miből mennyit kell tanulni. Én azt mondom, hogy átlagban nekem kijön a napi 5 óra hétköznap, hétvégén a 8 is, de ha zh közeleg, több is lehet. Mindez első évben, ami állítólag az ismerkedés az egyetemi rendszerrel, egy könnyű kis bemelegítés. :'D

Nem mondom, hogy nem teljesíthető, de nem sok szabadidőd lesz, az tuti. Viszont azt mondom, örülök, hogy nem egy olyan szakra jelentkeztem, ahol lazán ötösöket kapok mindenből és van esélyem köztársasági ösztöndíjra... Sokkal jobb érzés, hogy tényleg megdolgozom a jó eredményért, és egy nívós egyetemi szakon végezhetek, nem pedig egy "büfé-ruhatáron". Ha még egyszer felvételiznék, ugyanígy ezt jelölném első helyen. :)

Ja, és egy tanács, amit nem árt, ha megfogadsz: ha már végeztél az érettségikkel, szánj rá időt, hogy átismételd a középiskolai fizikát. A bekerüléshez lehet, hogy nem feltétlenül kell, de a bennmaradáshoz már nagyon. Nagyon jól fog jönni, és hálás leszel magadnak érte már az első fizika zh alkalmával!

2017. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!