Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok azért valamit, ha...

Kaphatok azért valamit, ha nincs piercinges végzettségem és így dolgozok?

Figyelt kérdés

Nem szalonban, hanem otthon csinálok piercingeket.

Nem ma kezdtem. Úgy járok el mint a szalonokban, minden szükséges eszközöm megvan hozzá. Nem is vállalok be minden testmódosítást amihez nincs elég ismeretem. Csak ilyenek mennek, hogy fül, orr, száj és köldök piercing.


Azon gondolkodtam, ha kiraknám facebookra egy kollázsba, hogy miket csináltam másoknak, azért valaki feljelenthet vagy megbírságolhat?

Pl. hasonló váddal, hogy más testi épségét veszélyeztetem. ..mert nincs ugye papírom róla!

Ellenben amit találtam a szakmáról elolvastam róla angolul/magyarul!

Után kezelésről, infekciókról is tudok sok dolgot!



2017. szept. 29. 08:43
 1/6 Zolikelo válasza:
100%
Véleményem szerint ebbe kellett a másik fél beleegyezése is, így vállalj a kockázatot tehát testi épség veszélyeztetéséért nem hiszem. Viszont azért már annál inkább járna a bünti, hogy nem adsz számlát mivel ezt feketén csinálod. Nem adózol stb. Gyakorlatilag feketén vállalkozol. Ezért csúnya bünti jár viszont. Szóval csak okosan :)
2017. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zolikelo válasza:
100%
Persze azt tegyük hozzá, hogy ha véletlen elszúrsz valamit, és csúnyán elfertőződik a munkád helye vagy rosszabb dolog történik és az illető feljelent akkor nem tudom mi van. Mert részről ő odament egy panelba mondjuk a negyedik emeleti lakásba, tehát nem a hivatalos utat választotta, te neked meg nincs papírod. Szóval kényes ügy. De a másik amit írtam az tudom hogy úgy van...
2017. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Rendesen dolgozok azért. Szóval kicsi annak az esélye hogy miattam fertőződik el valami. Nagyon odafigyelek. Tájékoztatom is a pácienseket az utókezelés fontosságáról. Persze sosem lehet előre tudni én is hibázhatok.

Ha valami történne nem az én mulasztásomból következne be, persze ellátnám, illetve eltanácsolnám sebészetre, sőt, el is kísérném ha baj lenne.


Nem is vállalok mindenkit. Akiket általában eddig azok ismerősi körömből valók és megbíznak bennem, akik nem szeretnének hattól, tizenezrekig pénzt költeni erre.

2017. szept. 29. 09:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs végzettséghez kötve, ebből nem lehet baj, ha nem adózol, abból viszont igen. Ha van rendes, bejelentett munkád, ahol fizetik utánad a tb—t, akkor érdemes hivatalosan csinálni és adózni. Az nem nagy tétel.

Továbbá érdemes lenne felelősségbiztosítást kötnöd, ami fizeti az esetleges kártérítést és az ügyvédi költségeket megelőlegezi.

2017. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen, kaphatsz.

A testékszerezés ugyan nem szakmához kötött (mert se OKj, se FEOR besorolású ilyen szakma nem létezik), viszont ugyan úgy keresőtevékenységnek minősül.

Mint minden keresőtevékenységre, erre is vonatkoznak jogi szabályok.

Mivel senki sem bejelentett munkavállalóként alkalmaz, így ezzel nem is bajlódnék.

HA van bejelentett állásod rész, vagy teljes munkaidőben, akkor az évenkénti adóbevallásodban a külön jövedelmek résznél kell feltüntetned a keresőtevékenység mivoltát és ezek után majd kapsz egy csekket, hogy fizesd be (32,5%-ot a keresőtevékenységből befolyt összeg után a saját adószámoddal - ez az szja, tb, nyugdíjjárulék..stb). Mivel a bevétel ez esetben a kiadásokat nem tünteti fel, így gyakorlatilag a NAV úgy veszi, hogy te tisztán kerestél annyit, így semmilyen eszközdíjat nem tudsz belőle levonni, viszont ha eszközdíjat külön tünteted fel, akkor meg áfa értékkel is kell számolnod és a vendégek felé ezt írásban jelezni kell.... szóval ez esetben bonyolult.

A következő eset az, hogy magánvállalkozóként (MV), vagy egyéni vállalkozóként (EV) kell dolgozz. Ehhez szükséged van taj, tb, személyi igazolványokra, majd elmenni a navba és vállalkozóit nyitni. Az adózási forma EV esetén EVA vagy KATA, azt már te döntöd el, hogy melyiket választod. Ilyen esetben nincs más dolgod, mint évenként 1 alkalommal elmenni egy könyvelőhöz és lekönyvelni a teljes évi kiadás-bevétel anyagokat (kiadások esetén számlák kellenek, bevételek után meg nyugták/számlamásodoldalak), vagy saját magadnak megtanulni ezt elkönyvelni és a papírmunkát elvégezni. Ez sem könnyű út, de megvalósítható.

Következő az, hogy egyiket sem választod, hanem a NAVnak az adóbevallásodban Egyéb helyről származó vagyonelemként kell feltüntetni és akkor csak a vagyonosodási illetéket (adót, 15% azaz szja) kell fizetni a bevétel után.

Persze mód van arra is, hogy feketén csináld, mint sokan mások. Tehát számla nélkül, készpénzzel, viszont ha netalán későbbiekben más is menne hozzád és esetlen NAV ellenőr lenne, akkor csúnya bírságra számíthatsz. Az, hogy egy ilyen kollázst megcsinálsz, és feltöltesz, addig nem gond. Amíg nem hirdeted magad nincs semmi. Az, hogy ezt csinálod sem nagy ügy, mint szívességből és a másik fél is csak szívességből ad pénzt (mint a koldusnak), addig nincs baj. Arra figyelj, hogy 18 éven alulinak csak hiteles szülői beleegyezés ellenében csinálj, mert bizony ha nem így teszed, akkor a szülők be is perelhetnek.

Mivel csak ebből nem lehet túl nagy összeget összekeresni, így nagyon nem baszogat érte a nav jelenleg senkit, de volt már ilyenre is precedens. Ha meg úgy érzed, már jól megy, akkor keress szalont és dolgozz ott fehéren ;)


Remélem sikerült választ adnom, ha lenne még kérdésed, tedd privátban és szívesen válaszolok!

2017. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat világos minden. :))
2017. szept. 30. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!