Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Viccesek a szülők, hogy azért...

Viccesek a szülők, hogy azért járatják a gyerekeiket 10 különórára, hogy ez segíti őket az életben, ok, az angol, meg pl a matek az kell, de miben segít a lovaglás, karate stb az egyetemi felvételiben?

Figyelt kérdés
2017. okt. 3. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Fiatal vagy még... vagy nem fejlődött ki benned a komolyság.


Nem csak az egyetemi képzés létezik és a tanulás.


A sport kondiban tart(Egészség!! Ami mindennél fontosabb), fegyelemre, kitartásra tanít, ami sokszor sokkal fontosabb, mint egy egyetemi képzés.

Emellett embereket ismersz meg és kapcsolatokat alakítasz ki, ami megint nagyon fontos az életben.

Több dologhoz értesz és nem tudod, hogy mikor jön majd jól.


Ha én megtehettem volna, önszántamból is mentem volna.

2017. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

sportolni nemcsak edzésen lehet

és az edzésszerű sport nagyon sok időt elvesz,amit nagyon sok másra is fordíthatsz, miközben 10.000 gyerekből 10 lesz élsportoló

2017. okt. 3. 19:07
 3/23 A kérdező kommentje:

Túl van rugózva manapság ez az edzés dolog.

Mozogni kell,de főleg a kisgyereknél ez legjobb,ha szabad mozgás és nem egy agyondreszírozott edzés, ahogy a kevésbé tehetséges gyereket úgy sárba tiporják, hogy arról kódul.

Tudok olyan lányt, akit 13 évesen úgy elhordta mindenféle senkinek az edző, hogy egy ócska senki és úgy sem lesz belőle semmi,hogy azóta nem úszott(közel 40 éves)

2017. okt. 3. 21:30
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom te soha nem sprotoltál egyesületnél ezért nem érted. 10 evesen kezdtem kézilabdázni (előtte 4 évig úsztam). Mindíg ad egy biztos pontot az életben, mindíg körül voltam véve barátokkal, rengeteg életreszóló kapcsolatot alakítottam ki az évek folyamán. Rohadt jó érzés, amikor egy csapat tagja vagy és együtt küzdötök, dolgoztok meg a céljaitokért. Mindíg számíthatsz mások segítségére és te is segítesz ha tudsz. Együtt nősz fel másokkal, rengeteg szép emléket lehet szerezni különböző versenyekre való utazások során, az ottalvós tornákról/ edzőtáborokról nem is beszélve. Az élethez is ad egy plusszt. Én a sport által tanultam meg, hogy soha semmit nem szabad feladni, a kitartó munka meghozza a gyümölcsét, semmi nem fog az ölembe hullani és nem szégyen segítséget kérni a társaimtól. Megtanít veszíteni és arra is, hogy az élet nem mindig igazságos. Bár most már csak hobbi szintem űzöm a kézilabdát, egy percet nem bántam meg a ráfordított időből, nem látok semmi negatív dolgot ami miatt esetleg megbántam volna. Gimiben sportosztályba jártam, így az egész közösség hasonlóan gondolkodott sok témában. Az oktatás nem volt a legerősebb, hiszen mindenki edzésekre ment iskola után (sokan előtte is), nem pedig haza tanulni, így nem lett volna értelme annyit számonkérni. Most mégis az orvosira járok. (Ja és gimiben pl soha nem fordult elő olyan, ami itt egyetemen kb mindennapos, hogy a hallgatók végigdumálják az előadásokat, nem tudnak viselkedni, nem adják meg a kellő tiszteletet az oktatóknak. A sport megtanít az alázatra és a tiszteletre is.)

Egyébként pedig minden sportot különböző szinten lehet üzni. Aki nem olyan ügyes, az el tud menni egy alacsonyabb osztályba játszani. És szó sincs semmiféle eltiprásról.

2017. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
"Plusszt" nem ad, maximum pluszt.
2017. okt. 4. 12:06
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyébként a topik nem arról szól, hogy ne járjon a gyerek sehova,hanem arról,ami most megy, hogy egyszerre hatféle különóra.
2017. okt. 4. 12:09
 7/23 A kérdező kommentje:

Sport nélkül is megtanultam a kitartást és alázatot.

Biztos csodagyerek vagyok.

És nem tömtek tele mindenféle trutymóval, doppinggal.

2017. okt. 4. 12:15
 8/23 A kérdező kommentje:

Felesleges túlmisztifikálni a sportot.

Sportolók közt is van köztük mindenféle, van,aki iszik, van ,aki drogozik(dopping), van,aki veri a feleségét.

Vagy nagyképű,pénzszóró, gyerekkoromban a kisvárosban, az egyik tornaedzőt azért bocsájtották el,mert lányokat molesztált.

Van,aki úgy lesérül a sportban, hogy 50 éves korára mankóval jár. Van, 14 éves kézis ismerős, aki úgy jár térdműtétre,mint én fogászati ellenőrzésekre.

Természetesen rendes ember is van köztük, ahogy a nem sportolók között is.

Én már nagyon az olimpiát sem nézem, nem vagyok kíváncsi a csodabogyókkal kitenyésztett egyedek versengésére, illetve a pontozási botrányokra.

Ettől függetlenül múlt héten reggeltől estig túráztam a Bükkben Lillafüred és környékén, este meg barlangfürdőztem.

Na,ez az egészség.

2017. okt. 4. 12:52
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért is járatják a gyerekeket, hogy kapcsolatokat építsenek ki. Fiatal korukban ezekkel bizonyos szinten fejleszthető a társalgási technikájuk idegenekkel, a későbbiekben pedig akár magabiztosabban léphetnek fel, akár egy tárgyaláson. Engem a szüleim nem járattak külön ilyen edzésekre, de valószínűleg én fogom majd a gyermekemet vinni. Legyen az angol, matek...vagy akár valamilyen sport.
2017. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem az 1-2 különórával van gond,hanem az,amikor 5-6 helyre jár a gyerek és nem jut idő az alapvető iskolai feladatokra sem

Rendszeres, hogy azért nincs kész a házi, "mert edzésen voltam"

pl most azért nagy a felháborodás, hogy kf. nyelvvizsga kell a felvételihez, pedig egy nyelvvizsga 600 óra tanulással elérhető, ez edzést nézve mondjuk egy éves adag.

2017. okt. 4. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!