Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely diplomáknak van a legnagy...

Mely diplomáknak van a legnagyobb társadalmi elismertsége?

Figyelt kérdés
Az orvoson kívül. Olyanra gondolok hogy ha valaki megkérdi hogy mi a végzettséged és ezt te elmondod akkor akkor az ember fejében az jár hogy " ez igen " , " az nem semmi " stb
2017. okt. 6. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem ez egyetemtől is függ. Pl egy BME-s mérnök diploma többet ér, mint sgy nevesincs egyetemé, habár a képzés színvonala hasonló szintű is lehet.


Szerintem úgy általánosságban a legtöbb egyetemi diploma elismert. Ami talán kevésbé, azok a bölcsész szakok és 1-2 gazdasági szak (pl emberi erőforrások), de összességében egy mérnöknek, egy jogásznak, közgazdásznak, természettudósnak is keményen meg kellett dolgoznia a diplomájáért, szerintem elismertek. Meg itt számít az is, hogy csak bsc/ba vagy msc/ma diplomád van. Az utóbbinak azért elég nagy a tekintélye.

2017. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Első, jogásznak? :-D Oda csak fenék kell, nem tudás...szerencsére már sokat vesztett a presztizséből, mivel annyira telített hogy nem lehet vele elhelyezkedni.


Én ezeket mondanám:

mérnök

pilóta

programtervező informatikus

2017. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Pilóta? A pilóta sima gépkezelő, diploma sem feltétlenül kell hozzá. Akkor miről beszélünk?
2017. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Pedig de Pilota is,mert egy pilota par ev utan netto 5M Ft-ot keres,plusz kedvezmenyek,sot Qatarnal meg van lehetosege nagyon olcson ingatlant vennie pl Dubaiba es ezt elso kezbol tudom,plusz megkaphatja az allampolgarsagit is.

Akit ismerek csajt annak az apja pilota,konkretan Budan egy kuriaban laknak,olyan helyen ahova nem engednek be csak ha elore szolnak hogy jossz,le van zarva.

Siman kapott az apjatol 20misit amikor a kocsit osszetorte.


Pilota meg egy programozonal is sokkal magasabb presztizsu,vetekszik egy vezerigazgatojeval.

2017. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem is van egy csaj ismerősöm akinek az apja pilóta. Akkora a házuk mint a fél utcánk, a nyelvtanár házhoz járt a lányhoz másik településröl annyit fizettek neki, és egyszer csak kapott a családjuk munkatárstól egy hétvége meghívót Dubájba, hogy gyertek már le pár napra :D
2017. okt. 6. 13:23
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Igy van,plusz amikor kint vannak full luxus all inclusive szallodaban vannak,mindent fizetnek persze,kecot fillereket tudna venni mert kedvezmenyeket kap,kocsit is adnak neki ha akar.

Ergo 5M fizubol szinte semmire se kell koltenie a csavonak mert mindent adnak ala,az arabok nagyon bokezuek a szakemberekkel.

Allandoan hivjak oket Dubaiba jaja.

Mondom a lany barmit ker azonnal kapja nem szamit a love,egy percre sem.

20misit ugy utalt el neki mint te 10e forintot kb.

2017. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3as, de a pilótának kell diploma, és az országban egyetlen helyen képezik őket. Az exem is pilóta, és havi több mint 1 milliót vitt haza, ezelőtt 3 évvel.

De jelzem, évente kb 3 pilóta ha végez, és bekerülni sem egyszerű, olyan teszteken kell megfelelni hogy az emberek 80%-a alapból bukna rajta.

2017. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos igen 7-es,iszonyat eros tesztek vannak,ehhez kepest egy MIT egyetemi vizsga kispalya.

1M nettot igen 1 eves gyakorlattal kapnak,utana siman megy az 5misi is.

Es igen kell diploma hozza,azt hiszem Nyiregyen es a BME-n is kepzik oket.

2017. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Semmilyen diploma nem kell hozzá okostojások.

2017. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Akkor lehet ahhoz,hogy pilota tiszt legyel ahhoz kell,de ennek a csajnak az apja Nyiregyen tanult


[link]


Tessek itt van.

2017. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!