Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi pálya érdekel,...

Állatorvosi pálya érdekel, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék állatorvosnak tanulni, és érdekel, hogy lehetséges e ilyenkor csak szakrendelőben dolgozni úgy, hogy nem műtök csak vizsgálom, beoltom ecetera az állatokat. Vagy ilyenkor minden vele jár? Illetve a képzés ugyan olyan szinten van?

2017. okt. 8. 22:12
 1/4 anonim válasza:
100%

Szóval csak olyan szeretnél lenni, mint az embereknél a háziorvos.

Nem értek hozzá, de szerintem az állatorvosnak (is) mindenbe bele kell kóstolnia, max utána lehet ilyen szakosodás, hogy lódoktor vagy házikedvenceket gyógyít. De nem hiszem, hogy így sikeres lennél, mert szeretik az emberek ha az a doki csinálja a műtéteket és egyebeket, akit ismernek, megbíznak, meg így pl ügyeletet sem tudnál vállani, ha olyan szakrendelőbe mész, ahol nappal több orvos is van. De ha meg csak magadnak lesz kis rendelőd, akkor szerintem minimum az ivartalanítás elvárható.

Ha nagyon óckodsz a szikétől, akkor legyél asszisztens.

2017. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen fogsz műteni, viszont később simán el tudsz úgy helyezkedni, hogy nem műtesz. Nyilván ha valaki fel akar venni egy új embert, akkor olyat fog, aki minél több dolgot csinál önállóan, de lehet keresni olyan helyet is ahol nincs műtét vagy te nem műtesz.

Egyébként miért nem szeretnél műteni?

2017. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csingilingg84 ***** válasza:
100%
Apukám állatorvos, magánpraxisa van, és elég sokszor szokott műtéteket csinálni.
2017. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyob koszonom a valaszokat! Bocsanat, hogy ekezet nelkul irok de igy gyorsabb. Azert nem szeretnek muteni, mert volt egy balesetem, ahol elvagtam a jobb kezem mutatoujjaban az idegeket, nem tudom ez mennyire befolyasolna egy mutetet, illetve nem szeretnek ekkora kockazatot vallalni es elhalazozast atelni. Asszisztensnek nem szeretnek menni, oszinten azert, mert borzaszto a fizetes es az idobeosztas is legalabbis azt olvastam.. Nagyon tanacstalan vagyok, hogy mit kezdjek most :/
2017. okt. 10. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!