Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Év végén évfolyamzáró dolgozat...

Év végén évfolyamzáró dolgozatban nem fakultációsoktól számon lehet-e kérni az emelt szintű tananyagot?

Figyelt kérdés

Tudom, én is úgy gondolom, hogy tanulni járok oda, csak a probléma az, hogy mivel az emelt szintű anyagot is le kell adni, nem marad idő normálisan megtanítani a középszintű anyagot. Egyrészt.

Másrészt eleve van 2 tárgyam, amiből emelt szinten fogok érettségizni, a többséggel szintén így van.


2017. okt. 14. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tanultátok az órán akkor számonkérhetik.

Nekem meg fakultációm nem volt, mégis érettségiztem emelten. Melyik a jobb?

Magasabb szinten tanulni valamit, mint az elvárás, vagy egyáltalán nem tanulni az elvártakat? Gondolkodj el ezen.

2017. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtam. Idén legalább 15 verseny a tárgyamból, tanulni a másik fent említett tárgyat, készülni legalább kettő, ha nem három nyelvvizsgára. Pont nincs erre még szükségem. Lenne azt hiszem 27 témakörre egy egész évünk, most meg tanulhatunk hatvanat.
2017. okt. 14. 21:08
 3/4 A kérdező kommentje:
De bizonyosan van erre szabály, mert akkor normálmatekosoktól számon lehetne kérni akár még parciális integrálást is, sőt, ha nem lenne ennek korlát szabva, nyugodtan lehetne buktatni, mert fogalma nincs senkinek, mit kell kezdeni egy differenciálegyenlettel.
2017. okt. 14. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a tanárodnál, mondd el neki is ezeket. Ha úgy látod nem nagyon hatottad meg, akkor sajnos kérdezheti.

Esetleg már elballagott diákot is megkérdezhetsz.


Viszont az érettségid miatt mondom, hogy sokszor választanod kell. Amennyiben úgy érzed, hogy nem bírod a tempót, akkor szelektálnod kell mindent ami nem kell közvetlenül a továbbtanuláshoz. Előfordulhat, hogy le kell mondanod pár versenyt, vagy egy nyelvvizsgán kell egy nyári időpontra bejelentkezned, hogy ne zavarjon be a többi sulis dolgodba.

Sajnos magadnak kell megoldanod a felmerülő problémákat.


OFF: Nekem öt tantárgyból kellett emelten érettségiznem. Igaz, csak két nyelvvizsgám volt mellé és versenyem sem sok volt már az utolsó évben.

Nem csak neked kemény, de túl kell jutnod rajta.

2017. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!