Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha félév után ott akarom...

Ha félév után ott akarom hagyni az egyetemet, akkor érdemes elmenni a vizsgákra?

Figyelt kérdés
Egy felsőbbéves mondta nekem, hogy a BME-n fizetni kell, ha elbukok egy tárgyat. Ha nem megyek el vizsgára, akkor gondolom az bukásnak számít. A kérdésem az lenne, hogy ezeket az összegeket akkor is be kellene fizetni, ha én félév után otthagynám az egyetemet? Érdemes bemennem vizsgákra azért, hogy majd ne kelljen fizetnem a kihagyás miatt elbukott tárgyakért?

2017. okt. 14. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Mivel fizetned kell a bukott tárgyakat akkor inkább menj be vizsgázni, mert különben bukásnak számít. Ha úgyis otthagyod majd akkor elég ha mindenből annyit tudsz, hogy átcsússz. Hiába iratkozol ki a félév után ugyanúgy ki kell fizetned, nem maradhat tartozásod az egyetem felé.
2017. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az újrafelvételért kell fizetni, nem a bukásért.
2017. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Most már ha nem fejezed be az egyetemet, akkor is fizetni kell az összes felhasznált félévet vissza kell fzetni az államnak.
2017. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez csak az első szemesztere volt ott lehet hagyni anélkül, hogy a tandíjat vissza kéne fizetni. Viszont minden más tartozás pl koli, könyvtár megmarad, azokat kell kifizetni.
2017. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes elmenni vizsgázni, mert ha sikerülne, akkor egy másik egyetemen lehet el tudod fogadtatni a teljesített tárgyat - feltéve ha mész másik egyetemre. A nem teljesítésért nem kell fizetned, ahogy már írták, hanem az újrafelvételért kellene majd, de mivel nem veszed fel újra, így nem kell fizess érte.
2017. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!