Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Teleki...

Mi a véleményetek a Teleki Blanka Gimnáziumról (Budapest)?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen minden érdekelne. Nekem nagyon szimpatikus az iskola, ide járok magyar-matek előkészítőre. Érdekelne ottani diákok tapasztalatai. Hány ponttal, hanyas átlaggal esélyes a bejutás? Illetve a szóbelin (kémia-biológia szak) általánosságban mik az elvárások? Összességében a tanárok jól tanítanak, kedvesek? Milyenek az iskola követelményei a már bejutott diákokhoz? Milyen a közösség összességében? Nagyon érdekelne.

2017. okt. 15. 03:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most vagyok 9.-es magyar-történelem szakon. 53 pontos felvételit írtam és 4,7-es átlagom volt nyolcadikban. A 34.helyről jutottam be. A tanárok között vannak idegesítőek, akik sokat követelnek, nem értenek a tanításhoz. De többségében jó fejek és segítőkészek. Nagyon sokat kell tanulni. Hetente van 42 óránk és ebből 2 óra a kötelező néptánc (csak kilencedikben). Az osztály és iskolai közösség is jó. A nyelvi órákon össze van vonva az évfolyam összes olyan tanulója, aki az adott nyelvet tanulja. Az elsőnek választott nyelvből viszont szintekre osztódik.

Esetleg azt tudom ajánlani, hogy gyere be nyílt napra és nézelődj az iskola különböző oldalain (Facebbok, eredeti honlap). Ha bármi kérdésed van, akkor írj bátran. Remélem tudtam segíteni.

2017. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! November 13-án fogok bemenni nyíltnapra egy barátnőmmel. :) Végül az én "kémia-biológia szak" elképzelésem elkezdett meginogni, mostmár inkább én is a magyar-töri szak felé kacsintgatok. Egyelőre két tanárról alakult ki egy összetett képem. Biztosan fogok még tanácsot/véleményt kérni, köszönöm. A magyar-töris melyik 9. osztály? A, B, C?
2017. okt. 19. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most fel vagyok háborodva a Teleki felvételi eljárásán. Ha beiratkozol az előkészítőre és utána sikeresen vizsgázol, plusz 5 pontot adnak.
2017. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem jártam ide előkészítőre de felvettek.

Én C-s vagyok a magyar-történelem szak. Ha esetleg bejössz az egyik olyan órára, akkor nyugodtan szólíts meg egy barna hosszú hajú lány, akit Rékának hívnak. Az lennék én :)

2017. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Feljelentették az iskolát, végül nem kapunk plusz 5 pontot.


Másrészt mindenképpen megyek nyílt napra, szívesen bemegyek hozzátok, én döntöm el végülis, hogy melyik terembe szeretnék bemenni, nem? Tehát nem osztanak be. Nem voltam még soha nyílt napon.:-D

2017. okt. 25. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? Én is a Telikebe szeretnék bekerülni, remélem sikerül
2018. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!