Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel matek...

Hogyan készüljek fel matek érettségire?

Figyelt kérdés
Mindig ötös voltam matekból, de nem vagyok egy matekzseni. Inkább szorgalmas és nagyon jól begyakoroltam az adott témát, amiből írtunk. De utána el is felejtettem sajnos. Így nem igazán tudok jelenleg semmit matekból, pedig kéne írnom egy minimum 80-85%-os érettségit... Ti mit ajánlotok? Hogyan/Honnan tanuljak? Nektek mi vált be? Van még rengeteg időm szerencsére, csak kérlek segítsetek! :(

2017. okt. 21. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Továbbra is gyakorolj. Minden olyan feladattípust, amit tanultál eddig.
2017. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Láttam egy statisztikát, összehasonlították a különböző módszerekkel készülő tanulók eredményeit (csak példatárral felkészülő, matektanárral felkészülő, régebbi füzetekből készülő -rémlik, hogy ilyesmik voltak)

Nem volt túl nagy az eltérés, de a legjobb eredményt azok érték el, akik a régebbi érettségik feladatait meg tudták oldani.

Ezek a régi érettségik fent vannak a neten, javítási útmutatóval együtt, innen indulva éred el:

[link]

Három dolog nagyon fontos:

1. a javítási útmutatót nézd meg, értékeld magadat minden feladatsor után - nehogy az legyen, hogy rossz megoldást adsz és azt jegyzed meg, a rosszat gyakorlod be...

2. Ha nem jól oldottál meg egy feladatot, de a javítási útmutatóból megértetted a megoldást, akkor oldd meg utána önállóan újra, mert lehet benne olyan részlet, amire azt hiszed, hogy tudod, de élesben jössz rá, hogy mégsem.

3. Ha egyáltalán nem megy valamelyik feladat, a javítási útmutatóból se világos, akkor magyaráztasd el valakivel, vagy nézz utána az olyan féle feladatok megoldásainak. Akkor végzel egy feladattal, ha tudod, hogy hasonlót már meg tudnál oldani éles helyzetben. (lásd az előző tanácsot)


És még egy: ha témakörönként szeretnél gyakorolni, akkor erre ez a megfelelő helye:

[link]

Mert itt a régebbi érettségi feladatok vannak témakör szerinti csoportokban, megoldással együtt!

2017. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az érettségis dolgot én is tudom ajánlani. Habár én is most fogok érettségizni, de tavaly az ötösért nekem egy érettségi első részt kellett megírnom.(amit persze a tanár módosított, hogy ne hogy betanuljam a dolgokat, meg persze több évi érettségiből rakta össze). Nem vagyok én sem egy nagy matekos, de így ezzel, hogy az összes érettségi feladatott megoldottam, hibátlan dogát írtam. Szóval én az érettségire is így fogok készülni.
2017. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!