Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mire lehet menni...

Szerintetek mire lehet menni a Szent László olasz-magyar kéttannyelvűjével?

Figyelt kérdés
Az olaszt csak egy országban beszélik igazából Európában(jó Svájcban is egy kevesen).

2017. okt. 22. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A Szent László egy nagyon jó gimnázium, szóval jó alapokat ad. Utána bárhová tovább tanulhatsz és lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád ami bárhol előny, nem kell görcsölni, hogy nem kapod ki a diplomád. Magával az olasz nyelvvel, hogy mit lehet kezdeni, hát szerintem önmagában semmit, de főleg a turizmus, vendéglátásban használják, szóval ha ebbe az irányba mész akkor jó lehet. Mellé az angol vagy német az ugye alap. De szerintem a nagyon népszerű spanyol sem ér többet, mert Európában azt is csak egy országban beszélik.
2017. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az olasz mellett mennyire erősen tanîtják az angolt?Középfokúig el lehet menni vele?
2017. okt. 23. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen szintről indulsz. Felsőfokig is el lehet jutni ha kezdetnek van egy erős alapfokú tudásod (nem nyelvvizsgád). Szintfelmérő alapján kerülsz be angol csoportba ha második nyelvként választod. Jó tanárok vannak ott szerintem. Lányom oda jár.
2017. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem bántam meg annak idején, hogy oda jelentkeztem olasz szakra. Egyrészt azért, mert a Szent László tényleg híresen jó iskola, másrészt a nyelvtanulás sosem haszontalan dolog!

Én az olasz mellett még ott a gimiben elkezdtem a franciát, s mivel rokon nyelvekről van szó, ezért elképesztően könnyen ment a sok-sok hasonlóság miatt, egyetemen pedig a szintén hasonló portugállal foglalkozom. Így gyakorlatilag egy nyelvvel kapásból hármat ütöttem, véleményem szerint már csak ezért is megéri újlatin nyelvet tanulni.

Egyébként pedig magát az olaszt sem kell annyira lebecsülni. Olaszország még a jelenlegi problémái ellenére is ipari-gazdasági nagyhatalom, Európában csak a németek, a britek és a franciák előzik meg őket. Magyarországnak pedig hagyományosan jók a kapcsolatai az országgal, ennélfogva elég sok olasz cég működik nálunk.

Ha megnézed a profession.hu-s vagy akármilyen álláshirdetéseket nyelvek szerint csoportosítva, akkor láthatod, hogy az angol-német-francia triász után az olasz a negyedik legkeresettebb a hazai munkaerőpiacon, jócskán megelőzve pl. a spanyolt vagy az oroszt.


Ezenkívül pedig teljesen rajtad múlik az egész. Ha érvényesülni akarsz az adott nyelvvel és kitartó vagy, akkor úgyis sikerül. Ha valaki igazán elszánt, akkor még akár olyan kis nyelvekkel is tud kezdeni valamit, mint a szlovén vagy mondjuk az észt.

:)

2018. jan. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!