Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi pontok kiszámítása...

Egyetemi pontok kiszámítása Romániából? SOS!

Figyelt kérdés

Nézegettem a Felvi ehhez kapcsolódó cikkeit, de pontos metódust nem egészen találtam arra, hogy hogyan számíthatom ki a pontjaimat. Mivel emelt szintű érettségit is szeretnék tenni Magyarországon, így duplán nehéz összeegyeztetni azt az itthoni érettségi eredményeimmel.

Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene nekem. Leírom a konkrét helyzetet, olyan érettségi jegyekkel kalkulálva, amelyeket várhatóan el tudok majd érni.

Tehát, magyar szakra szeretnék jelentkezni, ehhez szükségem lenne magyar emelt szintűre. Szeretnék emelt szintűt tenni töriből is, mivel elég jól megy nekem, de ezt csak abban az esetben csinálnám, ha bármit is számítana, tehát növelné a pontjaimat. Őszintén szólva, nem tudom, hogy egy töri emelt szintű számít-e bármit is egy magyar szakon.

Oldottam régebbi érettségi tételeket, ezek alapján magyarból is és töriből is nagyjából 85%-ot szerezhetnék emelt szinten.

Idegen nyelvből nyelvvizsgám nincs, de ha jól tudom, a magyarországi egyetemek elismerik a román nyelvű érettségit felsőfokú nyelvtudásként. A várható érettségi eredményeim a romániai érettségin:

Román: 6,50

Magyar: 9,00

Történelem: 9,50

Választható tárgy: 7,00

A várható átlagom: 8.

Nemzetközi, országos versenyeredményem nincs.

Ismétlem, nagyon hálás lennék, ha valaki a fenti adatok alapján segítene kiszámítani a pontjaimat.

Előre is köszi mindenkinek. :)



2017. okt. 24. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:

én kárpátaljai vagyok,nem tudom,hogy ugyanúgy van e pontszámítás,de leírom,hogy nekem hogy volt.Én tettem emeltet Magyarországon,és az otthoni magyar érettségi vizsgámat hoztam középszintűnek.

A tanulmányi pontszámba pedig nekunk beletartozott 3 érettségi vizsga+ a 10,11-es bizonyítvány.

A jegyek átszámításáról van egy táblázat,hogy ez hogy van minden határon túli országban.

Az érettségit azt igen,elismerik felsőfokú nyeévvizsgának.

(ha nem késő,akkor hétvégén megnézem,hogy hogyan van nálatok a pontszámítás,és hogy akkor kb mennyi lesz)

2017. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!