Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Casio FX-570ES Plus számológép...

Casio FX-570ES Plus számológép használható szerintetek vizsgán vagy ZH-kon? (mérnökinfo)

Figyelt kérdés
Tapasztalatok kifejezetten érdekelnének. :)

2017. okt. 27. 02:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy inkább Casio FX-82ES Plus?
2017. okt. 27. 02:48
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne, hogyha lehetne vele komplex számokat számolni meg ilyen kis apróságok. :) A villamosságtant tanító tanár ajánlotta, hogy jobban járunk, ha beszerzünk egy ilyan gépet, ami tudja ezeket kezelni, de akkor meg már jó lenne, hogyha ZH-n meg vizsgán is használhatnám...
2017. okt. 27. 02:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én 991es-el nyomtam végig az egyetemet, sőt munka közben is használom szinte napi szinten, igaz most már egy egyszerűbb gép is megfelelne.

Egyetemen viszont jó volt nagyon, hogy tudott komplex számokkal számolni, illetve voltak olyan zh-k, ahol az időhiány miatt használtam határozott integrál számolásra is.

Az 570es ugyanezt tudja, de talán a komplex számokat nem. Nézz utána.

Nagy előnye még ezeknek a casio-knak, hogy félig grafikusak, tehát elég hosszú képleteket, integrálokat is be tudsz írni és normálisan is jeleníti meg őket. Ezen kívül törtekkel is tud dolgozni. Én abszolút ezt a márkát javaslom, még ha drágább is kicsit. Tekintsd befektetésnek.

2017. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, BME KJK-n, GPK-n biztosan lehetett használni.

(kivéve a matek zh-kat, ott semmilyen számológépet nem lehetett soha használni :D )

2017. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Casio fx-991Ex számológépet ajánlom. Ez egy frissebb modell, sokkal gyorsabban számol, élesebb a kijelzője mint a fent említetteknek és lehet zh-kon is használni. Az Amazonon akciósan még olcsóbb is szokott leni, mint amiket itt ajánlottak.

[link]

2017. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Casio fx-991Ex nem grafikus valamilyen szinten véletlenül? Mert annak tűnik, amit tudtommal nem lehet már használni... :(

Viszont a Casio FX-570ES Plus-t tuti, hogy használhatnám, mert nagyon sok ember ezt használja a karon a ZH-kon, most direkt megfigyeltem a matek ZH előtt.

2017. okt. 28. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A casio fx-991EX nem grafikus számológép és nem is programozható. Olyat tud, hogy QR kódot generál, amit be lehet olvasni a telefonoddal és a Casio weboldalán meg tudod nézni az ahhoz tartozó ábrát, de a számológép semmilyen grafikus információt nem tud megjeleníteni, szóval zh-kon is lehet használni.

2017. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak amiatt aggódtam, mert beírva a keresőbe egy ilyen kirajzolt tábla szerűséggel van lefotózva... :D
2017. okt. 28. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a táblázat, amit a termékfotókon látsz, statisztikai számítások elemeinek a bevitelére szolgál, ilyet azok a modellek is tudnak amiket nem én ajánlottam neked, csak más a felületük, illetve kevesebb adatot lehet beléjük táplálni. Mivel az fx-991EX-nek nagyobb felbontású a kijelzője ezért megtehették a számologép firmwareének készítői, hogy ilyen, szerintem sokkal kényelmesebb és átláthatóbb felületet hozzanak létre, de ettől még nem számít grafikusnak a számológép.
2017. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2017. okt. 29. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!