Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosként egy kórházban vagy...

Orvosként egy kórházban vagy gépészmérnökként egy multinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves, jelenleg 11. osztályos lány vagyok. Tavaly volt fakultációválasztás és én a matek és fizika mellett döntöttem akkor (hozzátenném, alapból matekos az osztály).

Egészen idáig biztos voltam benne, hogy én valamilyen mérnöki pályára szeretnék majd továbblépni, ezért nem is foglalkoztam sem a kémiával, sem pedig a biológiával különösképpen.

Idén jött a bizonytalanság, nehéz a fizika, nehéz a matek. Persze, minden nehéz. De nem lehet, hogy azért látom így, mert rosszul döntöttem, hogy így akarja jelezni az univerzum, hogy állj, hozd helyre!?

Nagy kérdőjelek jelentek most meg bennem. Pont tavaly év végén gondolkodtam le a dolgon, hogy mennyire hülye vagyok, hogy nek foglalkoztam a kémiával és a biosszal. Lehet, hogy akkor másképp döntők. De úgy gondolom, még mindig nincs késő és lehet még változtatni időközben még van lehetőségem felkészülni mind a kémia és mind a biosz emeltre.

Csak nem tudom, hogy valóban mit is szeretnék. Nem azt akarom, hogy most ti mondjátok meg, hogy mi legyen, hanem hogy valamilyen úton módon kérlek vezessetek rá, vagy segítsetek nekem megtudni. Annyit biztosan tudok, hogy egyik faktomat sem fogom otthagyni, ez már biztos.

Köszönöm a tanácsokat!



2017. okt. 30. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondold át, hogy mi az, amiben jó vagy. Ezek közül azokat tanuld, amiket a legszívesebben tanulsz (mert ilyen irányba érdemes továbbtanulnod, márpedig akkor egyre nagyob kanállal fogod kapni ezeket a tárgyakat). Aztán nézz körül, hogy hová lehet ezekkel a tárgyakkal felvételizni. És persze ezt az egészet újra és újra át kell gondolni, amíg el nem jön a jelentkezési lap beadásának határideje.
2017. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindekét pálya vonzó, akkor vedd számításba, hogy az orvos képesítésért rengeteget kell tanulnod. A munkakörülmények nem túl jók, esetleg éjjel vagy hétvégén is kell majd dolgoznod, a fizetések sem igazán magasak, amíg nem tudsz magánpraxist felfuttatni. Tehát ha házasságban, gyerekekben gondolkozol, akkor a kórházi orvos foglalkozás nem a legjobb választás. Gépészmérnökként magas fizetésre, és jó munkafeltételekre számíthatsz, jó eséllyel csak munkanapokon kell majd dolgoznod. De az egyetemi matek nagyon kemény lesz.
2017. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, pontosan ugyanezeket gondoltam át én is. Anyukám is mondta, hogy nem becsülik az orvosokat, nem kapnak jó fizetést, ahhoz képest, hogy mennyi áldozattal jár. Viszont ha meg ebből a szempontból hozol meg a döntést, lehet hogy sok pénzem lesz gépészmérnökként, de nem leszek boldog. Vagy a másik oldal, lehet, hogy boldog leszek, de az anyagiak is azért fontosak. Vagy akár, boldog és jómódú is lehetek gépészmérnökként. :)

Na ezen még agyalok szerintem sokat, most úgyis itt a szünet.:)

2017. okt. 30. 14:53
 4/11 anonim válasza:
84%

Szia! Én is matek szakos voltam gimiben, viszont orvosira járok. Nagyon nehéz, sokszor azt kívánnom bár mérnökire mentem volna. Az biztos hogy ennek a szakmának is megvan a maga szépsége, de hiába érdekes egy-egy tárgy nagyon meg lehet vele szenvedni, főleg az anatómia szigorlattal. Egyik barátnőm aki végig orvosira akart jelentkezni már pszichiáterhez ment hogy nyugtatókat írjon ki neki vizsgákra. Viszont ha orvos leszel sosem lesz gondod a munkakereséssel, rengeteg szakterületből választhatsz és akár lehetsz kutató is.

Remélem nem rémisztettelek el nagyon :) Még egyébként nem késő elkezdeni a bioszt meg a kémiát, annó én is 11-dik osztályban kezdtem el rá készülni és 444 pontom lett :)

2017. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
74%
Jah és egyébként például egy patológus nagyon jól keres, nem kell túlórázni és nem hiszem hogy egy szemész doki éjjel meg hétvégén is bent van. Szóval az ügyelet nem minden kórházi orvosra vonatkozik. Ha nem csak kórházban gondolkodnál a házi orvosoknak most fognak jelentős támogatásokat adni praxis vásárlásra, valamint ha olyan helyre mennek ahol régóta nincs állandó doki.
2017. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Az orvosi meg rohadt nehéz!


Azt csináld amihez kedved van! Azt keresd ami nagyon érdekel!

2017. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Ne a pénz legyen az elsődleges szempont. Akár orvos leszel, akár mérnök, lesz annyi pénzed, amennyiből meg fogsz tudni élni, emiatt nem kell aggódnod.
2017. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vodafonelive ***** válasza:
57%
Jókat írtak az előttem lévők, de azt hozzátenném, hogy a gépészmérnökin viszonylag kevés a lány hallgató és van pár régi vágású oktató aki nem tűri a női nemeket az óráikon, mert ők miért tanulnak mérnöknek. Viszont a lányoknak annyi előnyük van, hogy könnyen összejönnek az okos tanulókkal akiket szépen lehúznak minden anyaggal és rengeteg segíséggel majd volt/nincs az érdekkapcsolat. Egy kisebb egyetemen ez szerintem elég gyakori példa és nem sértésből, de nálunk volt pár ilyen. :D
2017. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsónak: nem minden lány ilyen ám.;)

2017. okt. 30. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Én családi összejöveteleken azt szoktam mondani, hogy az orvosi a legkönnyebb egyetem, mert ahhoz csak segg kell, ész nem :D Ezzel persze csak az orvostanhallgató rokonokat szoktam heccelni, de azt tartsd szem előtt, hogy ha orvosira mész ott is sok mindent kell átlátni, de rengetek olyan tanulnivaló van, amit egyszerűen be kell magolni, mérnökin viszont a tananyag is sok és mindent át kell látni, ha lemaradsz bukik a dolog (piramis effektus). Az a legkönnyebb, ha felteszed magadnak azt a kérdést, hogy mit szeretnél egész életedben csinálni, életeket menteni, vagy pedig íróasztal felett számolni, prezentációkat készíteni, mennyire vagy elméleti, számolgatós ember. Ha van még kérdésed privátban szívesen válaszolok rá :)
2017. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!