Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy megtanult anyagot felmondá...

Egy megtanult anyagot felmondásakor elfelejtek mindent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
SNI=Saját Nevelési Igényű gyerek vagyok. 15 éves Év vesztes és újra kellet járnom az elsőt. Ha egy tananyagot megtanulok és rendesen el tudom mondani akkor azt mondom,hogy ezt megtanultam. De mikor felmondom a szüleimnek az anyagot akkor valamiért elfelejtem. A megtanult anyagot a Rövidtávú memóriámba rakom valamiért,és ebből már elegem van. Még most is egy pár anyagot még meg kell tanulnom. És az a gond,hogy még 2 év Általános Iskola végezetéig. Fel vagyok mentve:Angolból és Matematikából. Tudnátok segíteni,hogy ez a probléma megszűnjön?

2017. nov. 5. 17:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Akkor is elfelejtem a tanult anyagot amikor izgulok.
2017. nov. 5. 17:51
 2/2 anonim válasza:
100%

Próbálj gyorssn de hatékonyan tanulni. Próbáld különböző helyzetekbe és napszakokban. Ha az ember reggel tanul valamit akkor könnyebben megjegyzi, de aztán hamar is elfelejti. Ez a suliban hasznos tud lenni ha reggel jut eszedbe, hogy valamit elfelejtettél de ahogy értelmezem ez s te helyzetedben nyilván nem opció. Elvileg ha este közvetlenül alvás előtt olvasol valamit akkor könnyen megmarad és hosszú távon (én még nem próbáltam). Én idén rászoktam arra hogy nem az íróasztalomnál tanulok, hanem az ágyam mellett van egy kerek étkező asztal és azt használom íróasztalnak. Nagyobb ezért könnyebben elférek és az ágyamon kényelmesen tudok ülni még 3-4 óra tanulás után is. Volt hogy olyan fáradt voltam hogy az ágyamon fekve tanultam, majd hogy felpörgessem magam ugrálókötelezés közben mondtam fel magamnak az anyagot. Hozzátenném hogy nekem nincsenek ilyen problémáim. Nagyon könnyen tanulom a tárgyakat, mégis szenvedek tanulás közben emiatt rengeteg módszerem van már. Mégegyszer a legfontosabb: próbálj új helyzetben, új időben és egyszerre max egy órát, végül is a suliban is csak 45perc van egy tantárgyból.

Remélem érthető voltam és tudtam segíteni. Nyugodtan rám írhatsz privátban is :) 14/L

2017. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!