Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti Gazdasági Egyetem?...

Budapesti Gazdasági Egyetem? (szakok, kollégium, ösztöndíjak. )

Figyelt kérdés
Avagy már lassan közeledik az egyetemi jelentkezés. A Budapesti Gazdasági Egyetemre szeretnék jelentkezni pénzügy-számvitel vagy kereskedelem és marketing alapszakra, ezekről érdekelne minden infó. Valamint a kollégium "minősége" (közösség, mennyire szól csak a buliról vagy lehet tanulni is, mert nyilván az egyetem nem csak a buliról kell hogy szóljon) érdekelne a szakkolesz is. Illetve az ösztöndíjakról, hogy önköltséges hallgatóként van-e lehetőség ösztöndíjat megpályázni?

2017. nov. 7. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A BGE biztosít lehetőséges önköltséges hallgatóknak is , hogy ösztöndíjra pályázzanak. Ez a Biztos Jövő Ösztöndíj.

Ha a tanulmányi rangsorban elől vagy és pályázol, akkor "visszanyerheted" az önköltséged 100%-át, 50%, 25%-át. Persze ez nem korlátlan ösztöndíj, korlátozott a helyek száma.

Aztán részt vehetsz duális képzésben, ha felvesz egy partner cég a kiválasztási folyamatban, ami havi nettó 82.000 Ft "ösztöndíjat" jelent minden hónapban.

Van több ösztöndíjra is lehetőséged, amit cégek írnak ki BGE-s hallgatóknak. Az egyetemen ezeket meghirdetik.


Nem kaphatsz tanulmányi és szociális ösztöndíjat, mert ezeket csak államisok kaphatják.


Ha tanulsz és jó eredményeid lesznek, akkor sok lehetőséged lesz. Legyél aktív, jelentkezz szakkoliba, aztán csináld.

2017. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!