Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a gimnáziumba? Ha igen, mit kéne tegyek ahhoz, hogy biztosítsam?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, nyolcadik év eleje és közepe között állok, november van. Egy erős gimnáziumba szeretnék menni, kémia biológia szakra. Tanulmányaim átlagban 4.3-4.1, hetedikben rossz volt, csak 3.7 :/ Nyolcadikban egyre jobban kapom össze magam, csak egy dologból nem vagyok erre képes: biológiából. A szívem húz a biológia felé, de akárhogy tanulom, 3-as szintet örülök ha elérem.

2017. nov. 8. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A MTA foglalkozik a kérdéssel, egy kis türelmedet kérik!
2017. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van esélyed bekerülni egy jobb gimnáziumba. Természetesen a felvételibe jóval nagyobb súllyal számít bele a központid mint az átlagod (bár nem az átlag a mérvadó hanem a matek, magyar, töri, idegennyelv és talán fizika).

Mivel a központit majd csak januárban írod így a kérdésedre nem tudok normális választ adni.

Ha megírod a központikat 100-ból 100 pontra és a szóbelin is jól teljesítesz akkor jó eséllyel bekerülsz egy elitt gimibe ilyen átlaggal. Ha meg pocsék írásbelit írsz aķkor erős gimiről ne is álmodozz.

Hajrá!

2017. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem ha nem megy a biosz akkor ne eröltesd. Hagyd meg hobby szinten.Kémia jól megy arra hajts!
2017. nov. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!