Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár megteheti hogy...

Egy tanár megteheti hogy középiskolában 70%-tól adjon 2-est?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem.
2017. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Extrém esetben igen. Ha ecdl vizsgára készítenek informatika órán akkor szerintem lehet.

Amúgy más tárgyból nem tudom ezt elképzelni.

2017. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nincs megszabva hány százaléktől kell kettest adnia, úgyhogy megteheti. Kissé túl szigorú, de nem annyira elszállt, hogy ezért szólnának neki.
2017. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, megteheti... Ezt általában a házirendben szokták rögzíteni, de én azt tapasztaltam, hogy a tanárok ezt elég lazán kezelték... Volt olyan tanárom, aki tartotta megát ahhoz, hogy mivel az érettségire készülünk ezért ugyanúgy osztályoz, mint ahogyan azt az érettségin is teszik (közép szintű anyag 80%-tól ötös stb., emelt szintű 60%-tól ötöts stb., "kevert" anyagnál pedig mindig köztes értékek alapján számolta), de pl. a nyelvtanárok azt szerették, hogy 50%-tól kettes, de írtunk olyan dolgozatokat is, hogy 5 kérdés és minden helyes válasz egy jegyet ér... Úgyhogy, szerintem max. annyit tudtok tenni, hogy jelzitek neki, hogy ez egy picit túl szigorú és máshogyan osztályozzon vagy esetleg az osztályfőnökkel beszélhettek, hogy beszélgessen el a kollégájával.
2017. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sőt, most jut eszembe, olyan is volt, hogy 5 kérdéses dolgozat, 0-3 helyes válasz egyes, 4-5 helyes válasz ötös.
2017. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit kérdezett.

Vannak olyan alapvető dolgok, pl. matekból egyes definíciók, ahol 90%-ra is lehet egyest adni. De lehet olyan dolgozatot is összeállítani, hogy aki a hat példából hármat megold, az már ötös. Ilyeneket írattak a gyerekemmel a matek tagozatos gimnáziumban.

2017. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Átfogalmazom a kérdést: A tanár írathat-e olyan dolgozatot, amiben annyi könnyű kérdés van, hogy elégséges tudásszinttel is megszerezhető a pontok 70%-a?


Válasz: ha az adott iskola ped. programja, házirendje nem szabályozza ezt, akkor igen.


Ha az osztály úgy érzi, hogy a tanár túl szigorúan osztályoz, tehát 2,5 az osztályátlag, miközben úgy érzitek, minimum négyesre tudja mindenki, kérhettek független vizsgabizottságot az Oktatási Hivataltól (ez fizetős). Ekkor az ott szerzett jegy lesz az év végi jegy, évközi jegyektől függetlenül.

2017. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdések nem egyszerűek és az osztályátlag 2,00. Egyébként hálózati ismeretek óráról van szó.
2017. nov. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!