Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a jogászok, állatorvosok, gyógyszerészek ne kapjanak doktori címet?

Figyelt kérdés

... a sima mesterszakos diplomájuk mellé?


Teljesen méltatlan a jelenlegi rendszer

- a többi mesterszakos mérnökkel, közgazdásszal, pszichológussal szemben

- az orvosokkal szemben, akik 6+3 évig tanulnak az orvosi szakvizsgáért

- a valódi azaz doktorált doktorokkal szemben.


A helyes rendszer, ami Németországban is van:

BA/BSc szak: 3-4 év tanulás

MA/MSc azaz mesterszak: 5-6 év tanulás

PhD: 8-10 év tanulás

... az orvos az egyetlen kivétel, akinek nagyon komoly 6+3 éve van.



2017. nov. 18. 09:50
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/224 anonim ***** válasza:
88%
Ja mert a bölcsészdoktor többet ér mint egy fogorvosi? Elképzelem...elolvasott párszáz könyvet és hozzávágták a doktorit, míg egy fogorvos, ha nem jól csinál valamit embert is ölhet..egy bölcsészdoktor max akkor ha agyonver valakit egy könyvvel:-D
2017. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/224 A kérdező kommentje:
#60 nem kellene “elvenni”, csak nem odaadni.
2017. nov. 19. 15:03
 63/224 anonim ***** válasza:
86%
Jó, de akkor a bölcsészek se kapjanak doktori címet a semmitérő "tudásukkal".
2017. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/224 anonim ***** válasza:
100%

Ez két különálló dolog. Nem is értem minek összehasonlítani?A foglalkozásdoktori címek felelősségéről beszéltem.


Már PhD-n belül is annyira összevethetetlen (és egyébként nem kvantifikálható) két téma "értéke"... úgyhogy teljesen felesleges összevetni a foglalkozásdoktori címekkel.


Nem értem mitől lenne jobb ma Magyarországon, ha elvennénk a doktori címet a jogász végzettségűektől?


Ez kb olyan mintha innentől betiltanánk a Karácsonyt. Hagyomány...

2017. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/224 A kérdező kommentje:

#61 akkor a baktereknek, vonat- és villamosvezetőknek, mentősöknek is azonnal doktori címet kellene adományozni, mivel ha valamit rosszul csinálnak, meghal több tucat ember...


Azoknak, akik itt a bölcsészeket kezdték el fikázni: NEM az a téma, hogy melyik tudomány a nehezebb vagy a hasznosabb, hanem az, hogy 5-6 év tanulás = mesterdiploma miért jár egyes esetekben doktori címmel.


Igen, a válasz az, hogy HAGYOMÁNY. Ez a topic azt vitatja, hogy ezen a hagyományon változtatni kell-e vagy nem. Szerintem igen.

2017. nov. 19. 15:15
 66/224 A kérdező kommentje:
#63 semmit sem tudsz a bölcsészetről, szégyen.
2017. nov. 19. 15:16
 67/224 anonim ***** válasza:
100%

Hoznék egy általánosabb magyarázatot (semmi köze a tudományos leíráshoz)


Szerintem a "doktor" kifejezés, egy olyan szakértő, nagytudású személy, aki a tudását felhasználva orvosol, gyógyít, életet befolyásoló közvetlen felelős döntéseket hoz. Ebbe beletartozik a jogorvoslat, jogi védelem is. Egyébiránt a szakterületébe más hozzáértő, de nem doktor személy nem hozhat felelős döntést.

Ez a foglalkozásdoktori cím az én értelmezésemben.

Nyilván a PhD elég más, de társadalmi megbecsültség szintjén megérdemli mindenki szerintem a Dr. címet.


(Amúgy az égvilágon semmi jelentősége nincs...)

2017. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/224 anonim ***** válasza:
92%
Ohh az szégyen hogy én semmit nem tudok a bölcsészetről, de az hogy te semmit nem tudsz a gyógyszerészetről, fogorvosiról vagy jogászról, csak pattogsz hogy a bölcsészet mennyivel sokkal keményebb mert olvasni kell, az nem szégyen? Cseréljünk, én elvégzem a bölcsészképzést a fogorvosi mellett, neked csak a fogorvosit kell...na, menne? Olvasni bárki tud, összefüggéseket megérteni már nem.
2017. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/224 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a topic nem arról szól, hogy nekem mi menne és mi nem. És ez nem egy érv.


Felesleges összehasonlítgatni így képzéseket – egy egyiptológus-régész tudásanyaga nyilván pariban van egy orvosi egyetemmel, úgyhogy ez sem érv.

2017. nov. 19. 15:24
 70/224 A kérdező kommentje:

#67 Az én értelmezésemben a Doktor az valaminek a “mestere”. Ez a kognitív pszichológia kutatásai szerint kb 10 év tanulást jelent. Ezt jelöli a Dr. cím.


5 év tanulás alatt még csak elméletileg sem lehet semmiben sem “mesternek” lenni, max csak szakértőnek. Ezért félrevezető, ha mesterdiplomákra ilyen címeket osztogatunk.*


* Nyilván a mesterdiploma neve is félrevezető a kognitív pszichológia kategóriái szerint, de akkor bolognai rendszerben fogalmazva:


3 év tanulás = baccalaureátus

5 év tanulás = mesterdiploma

10 év tanulás = doktori diploma


Ez a konzekvens rendszer, a magyar jogász, gyógyszerész stb. “doktori” cím félrevezető és inkonzekvens.

2017. nov. 19. 15:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!