Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet végzettek: Mit...

Egyetemet végzettek: Mit tanultatok és mi lett belőletek?

Figyelt kérdés

Mit szerettek a munkátokban?

Mit nem szerettek a munkátokban?

Mennyit kerestek?

Mik a hosszútávú céljaitok?

Összességében ha újrakezdhetnétek, ugyanezt tanulnátok?



2017. nov. 18. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosnak tanultam, fogorvos lett belőlem :)

Szeretem, hogy egyszerre gyógyítok embereket, élhetem ki agressziómat (bocsi :D) és végzek alkotói tevékenységet. Szeretem e kreatív, kézügyességet igénylő dolgokat, ez bőven megvan a munkámban. Az agressziót senki ne értse félre, senkit nem szadizok, inkább arról van szó, hogy jó látni, hogy még a legnagyobb arcú, slusszkulcs csattogtató tahó is lesápad a tű láttán :D

Nem szeretem, hogy bizonyos betegeknél szélmalomharc a küzdelmem. Akárhányszor jön, mindig mondom mi a teendő - sosem úgy csinálja. Kárba vész az én munkám is, és persze az ő ideje, pénze (persze ez már az ő baja). Rossz érzés látni, ha visszahoznak egy fogat, amiért órákon át küzdöttem, hogy megtarthassa a beteg, aztán szétrohasztott állapotban szintén órák alatt bányászhatom ki.

Pontos összeget nem szeretnék mondani, maradjunk annyiban, hogy egyrészről minél többet dolgozom, annál jobban keresek, másrészről nem csak a szükségleteimet, de a kedvteléseimet is kényelmesen finanszírozni tudom. Nem tudom kinek mi a mérce, de ha elmenve egy bolt előtt megkívánok egy nadrágot, nem kell átgondolnom, hogy belefér e a budget-be.

Hosszú távon szeretnék szakvizsgát szerezni, illetve van 1-2 posztgraduális képzés, amiben gondolkodom. Érdekel az altatásos fogászat és szeretnék minél többet gyermekekkel foglalkozni (és minél kevesebbet a slusszkulcs csattogtató példányokból).

Igen, ugyanezt tanulnám. Véletlenül sodort ide az élet, még egészségügyis sincs a családban, nemhogy fogorvos. De imádom, úgy érzem, nagyon szerencsés vagyok, hogy ezt tanulhattam. Kívánom, hogy másnak is legyen ilyen szerencséje a pályaválasztásánál!

2017. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
én nőket szoktam megkívánni, nem nadrágokat...
2017. nov. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2 alapképzés (romanisztika-skandinavisztika, nemzetközi tanulmányok)

és egy mesterképzés (fordító tolmács) után lettem tolmács. Szeretem hogy pörgős, sosem unalmas és tényleg használhatom az egyetemen megszerzett tudásomat. Volt hogy bizonyos ügyfelekkel összetűzésbe kerültem, olyankor nem szerettem a melót igszából mert a folyamatos vita kikészített. A keresetem függ a bejövő kérésektől, volt hogy havi 350 de volt hogy millió felett volt a havi jövedelmem. Ez a hosszútávú célom hogy folytathassam ezt, mert imádom. Szeretem hogy utazhatok is és rengeteg embert ismerhetek meg. Igen ugyanezt tanuln. mindig ez volt az álmom

2017. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!