Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyszerűen képtele...

Mit tegyek? Egyszerűen képtelen vagyok megtanulni azt ami nem érdekel (irodalom, történelem) Felvesznek egyetemre így?

Figyelt kérdés

Most tizedikes vagyok eddig minden évben osztályelső kitűnő voltam. Most is ötösre állok mindenből de az irodalmat meg a törit nem birom hármasnál jobbra megírni mert egyátalán nem érdekel és nem tudom tanulni mert leülök hogy jó akkor most megtanulom de 5perc múlva felállok mert annyira nem érdekel hogy meghalok az unalomtól mire végig olvasom.

Kéttannyelvű iskolába járok ennek az évnek a végén szinte biztos hogy meglesz az felsőfokú angol a suli végére szerintem németből is meglesz a felső fok és közben itthon tanulok spanyolt (mert érdekel) és az is meglesz alapfokon év végére.

Mindenféleképpen szeretnék egyetemre menni de mivan ha mindenből 5ös leszek de magyarból meg töriből csak 3as és az érettségit is elszúrom ezekből a tantárgyakból? (nem tudom hogy mi kell hozzá hogy felvegyenek egyetemre)



2017. nov. 19. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Én is ezt a két tantárgyat nem szerettem. Bár már régen, 1989-ben de bekerültem műszaki egyetemre és jeles lett a diplomamunkám a diplomám meg jó. Az említett két tantárgy ma is egy-egy kérdőjel számomra. Ha rajtam múlna akkor a szabadon választhatóak közé kerülnének.

Középiskoláig úgy sikerült túlélnem ezt a két perverz tantárgyat hogy minden másból jeles voltam és előfordult az hogy ebből a kettőből is csupán azért lettem jeles mert a tanárok nem akartak kilógni a sorból. Néhány ismerősöm vagy kollégám még ma is szokott szekálni azért mert jeles voltam "sirodalomból". Alig akarják elhinni hogy azt nem a tudásomra kaptam.

2017. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a felvi.hu pontszámító kalkulátorát, az segíteni fog. [link]


Egy kicsit ez most csalóka, mert csak a februárban induló képzéseket tudod alul kiválasztani, de a számoláshoz jó lesz, a választott szakod ponthatárát meg kikeresed az előző éveknél. Írd be a legjobb és a legrosszabb lehetőséget, ebből látni fogod min kell változtatnod. Keresd meg a szakod felvételi követelményeit is, hátha kell valamiből emelt érettségi.

2017. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereted a törit meg az irodalmat gyanítom hogy nem ilyen irányba akarsz tovább tanulni. Márpedig ha reálos vagy, vagy pedig inkább a nyelvek érdekelnek akkor úgysem a fent említett két tárgy fog számítani 😃
2017. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindig, mindenből, mindenkinek jónak lenni.

Én a reál tárgyakból voltam ilyen. Gyűlöltem a matekot és a fizikát.

A felvételinél az érettségit duplázták és így leszek töri-magyar tanár :)

2017. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Semmi nem lesz. :) Nekem a matek 2esem úgy lett még, hogy szóbeliznem kellett, D ott is úgy remegtem, hogy végül megsajnáltak. :) Azokat a tantárgyakra gyújtás rá, amiket figyelembe vesznek a pontszámításnál.
2017. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Fuh de utálom az ilyen díszfszokat, akik rögtön sírnak ha néha becsúszik 1-2-3-4 hármas. Én meg örülök magamnak, ha tudok azokra fókuszálni, amikből érettségizni fogok. Ember. Mondjuk próbáld meg a törit tanulni a spanyol helyett, mert rohadtul abból fogsz érettségizni és senkit nem fog meghatni, ha perfekt vagy minden nyelvből, de a vers műfaját sem tudod megmondani és megbuktatnak. Tedd félre, amire nincs komoly szükséged és ne sírj.
2017. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!