Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia tanulás egyedül?

Biológia tanulás egyedül?

Figyelt kérdés
Szóval telejsen egyedül tanár nélkül(legalábbis egyenlőre)szeretnék biológiát tanulni. A középiskolás tananyag kellene de csak az emberre vonatkozó részei. Érettségizni nem érettségizhetek belőle de nem is a papír lenne a lényeg hanem legalább egy középszintű vagy esetleg emelt érettségi szintű tudás. Valaki tudna nekem tankönyvet/könyveket ajánlani?:) Előre is köszönöm! :)

2017. nov. 20. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Mozaik 11. osztály
2017. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés infót adtál meg. Miért nem érettségizhetsz belőle?

Mihez kell ez a tudás/ismeret?

Ennyiből a válaszaim: a Gál Béla (Mozaik Kiadó) 11. osztályos könyv tényleg jó.

Ha többet, részletesebbet szeretnél, akkor a Berend M._ Gömöry A.(és még 1 v. 2 szerző): Biológia III. Biológia, IV. megfelelő fejezeteit javaslom.

(Ahhoz, hogy az emberi szervrendszerek működését megértsd nem árt ismerni a sejtbiológiát és minimálisan a biokémiát.)

Ha kifejted hogy, mihez szeretnél plusz tudást, talán célirányosabb könyveket is tudok javasolni.

2017. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Sajnos ehhez a célhoz nem megfelelő középiskolát választottam még anno(teljesen más beállítottságú) és nincs meg a legalább két év biológia ami ahhoz kell ha jól tudom hogy egyátalán érettségizhessek belőle, de viszont egésszégtudományi karra szeretnék tovább menni oda nem kötelező a felvételihez a biológia érettségi lehet mást is viszont hogy ott először ne legyen annyira szívás szeretném magam felhozni az érettségi szintjére.
2017. nov. 21. 16:31
 4/4 ZSzV válasza:

Szia,

Nem találtam sehol ilyen információt,hogy legalább két év biológia kell ahhoz,hogy érettségizzen valaki. Itt olvastam, hogy írtad... érdeklődnék, hogy ez valóban így van, esetleg utána jártál azóta? Megfogom nézni, de nem emlékszem,hogy 1 v 2 évig tanultuk a bioszt. Végül milyen könyvből tanultál? Ezt a mozaikot olvasom mindenhol. Köszi a választ

2018. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!