Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha ennyire...

Mit csináljak, ha ennyire stresszes nekem a suli?

Figyelt kérdés

12.-es végzős vagyok és most fogok érettségizni.Annyira le vagyok terhelve!Töriből pl. egy héten hét tételt kell megtanulni,de a tanár az anyagokat mindig az utolsó 1-2 napra küldi el nekünk és én azt hogy tanuljam meg 2 nap alatt???Minden héten ez megy.Eközben magyarból emeltezek és azt is mindennap kell tanulni.A német tanár,habár tudja,hogy nem érettségizünk németből folyton minden alkalommal(!) feleltet vagy írat velünk.Mindenki utálja.Eközben más tantárgyakat is kell tanulni!Valamelyik nap megpróbáltam tisztességesen mindenre tanulni éz az 5(!) órát vett igénybe,be is esteledett!Matekból meg fél négytől gyakoroltam fél kilencig!És még ez csak egy tantárgynak számít.Kérdem én:ha egy jó bizonyítványt és érettségit szeretnék akkor egész nap itthon üljek és tanuljak?Mert nekem más dolgom is akadna bőven.Már annyira stresszes vagyok mostanában,hogy akár hányszor tanulnom kell a sírás kerülget.De nem ez az egyetlen baj.Elvesztettem a motívációm(pont 12.-re xD).Nincs kedvem tanulni, sőt sírnék a sok stressztől!!!Ráadásul külön szobám sincs,ezért négyen vagyunk egy szobában,ahol mindig megy a tv,mert nem bírnak meg lenni nélküle.Vagy éppen az apám iszik a nappaliban és hallgatókat énekel a haverjaival.És ez kb.egy héten ötször több órán át(igen,félig cigány vagyok,remélem nem baj.)Az is rátesz még egy lapáttal,hogy tanulási nehézségem van(SNI),ami a kevert specifikus zavar névre hallgat.Nem tudom,hogy bírom ezt tovább...ha már ilyen nehéz a felkészülés az érettségire,akkor milyen lesz az érettségi vagy a diploma??Azt akarják a tanáraim,hogy menjek tovább tanulni,mivel szerintük nagyon okos vagyok(egyik legjobb tanuló vagyok az osztályban),de nem hiszem,hogy bírnám. :'( Már az ösztöndíj is folyamatban van.Szerintem a rokonaim közt és a környéken én lennék az első diplomás.Már napok óta gyűlik bennem a stressz.

Köszönöm, hogy elolvastad!



2017. nov. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugi:D Kapcsolódj ki pár napra. Fogd meg magad és sétálj egyet egyedül és szellőztesd ki a fejed.
2017. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy pici türelemet! Tudom hogy nehéz! De gondolj arra hogy nem soká vége! Pl jövő hét vége már december nem sokára téli szünet. Egyenlőre sztem az érettségire koncentrálj ne erőltesd a továbbtanulás témát arra majd ráérsz ha ez meglesz. Kitartást kívánok! Meg tudod csinálni!
2017. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg lazítani kicsit. Legrosszabb esetben nem lesz túl fényes az érettségi bizonyítványod. Viszont bármikor újraérettségizhetsz és ha már csak 2 tárgyra kell figyelned sokkal könyebb. De tényleg ez a legrosszabb. Érettségi után majd rájössz, hogy feleslegesen paráztál, de ez most természetes. Kereshetnél egy könyvtárat (suliban nincs?), vagy akár egy kávézót. Tapasztalatból mondom, hogy sokkal könnyebben tudsz ilyem helyeken tanulni, jobban tudsz koncentrálni és hatékonyabb a tanulás. Suli után pl beülhetnél pár órára és onnan mennél haza. Az egyetem teljesen más rendszer lesz de te is máshogy fogsz tanulni, sokkal magyobb mennyiségeket kell feldolgozni. Viszont én a helydben kollégiumba mennék ha lehetséges. Egyetemen én nagyon szeretem a könyvtárat és a tanulószobát.

Szóval ne parázz, nem dől össze a világ ha elsőre nem sikerül, de azért azzal legyél tisztában, hogy a képességeid megvannak hozzá.

2017. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Költözz Finnországba fiacskám/leányom, mert itt nem lesz jobb! :/

Na jól van, hát, figyelj, valahogy túléled, átvészeled; 12-es vagy, nemsokára vége, utána már te döntheted el, hogy akarod-e képezni magad, és azt is megválaszthatod, hogy milyen területen; nyilván célszerű olyan területen, ami közel áll a szívedhez; addigis, amig nem foglalkozhatsz ilyesmivel, kitartást kívánok neked; amúgy meg valaki mindig aszondja, hogy kétséged ne legyen afelől, hogy amit elvállaltál születésed előtt feladatot, ahhoz tettél magadnak mellé elegendő tudást is! Hátha ez kicsit biztat, meg erőt ad. A lehetőségekehez mérten próbáld kihozni, nyújtani a legjobbat! Nyilván mindenre nem lesz időd, hogy kitűnőre felkészülj belőle, de picit próbálnék levenni váladról terhet: Olyan jegyeid lesznek, amik ahhoz kellenek, hogy azon az úton járj, amit "Odafönt", születésed előtt elterveztél magadnak, hogy meg akarsz élni, végig akarsz járni, meg akarsz tapasztalni. Szóval, ahol ott kell lenned, oda be fogsz jutni. Stressz ellen az idegrendszert támogatják a mag-félék, mert sok bennük a magnézium; és a gyógyteák, citromfű-orbáncfű-tea-kombó nyugtató hatásúak.

2017. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*szóval aminek sikerülnie kell, az sikerülni fog! Valaki azt mondta, hogy max 7 % szabadakaratunk van, a többi meg van tervezve, és mi raktuk össze a sorsunkat, "Föntről", ahol még nagyobb tudatosságban voltunk. Szóval elvileg nem igazán tudod elvéteni az irányt.
2017. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval legyek még türelmes,ne parázzak,mert minden úgy lesz majd ahogy lennie kell,ill. ha lehet menjek könyvtárba és ott tanuljak.Stressz ellen pedig egyek magvakat és igyak gyógyteát.És ami a legfontosabb:bármikor újra lehet próbálni!

Amúgy én arra is gondoltam, hogy vehetnék pocket coffee-t,mert az tartalmaz koffeint és az meg serkenti az agyműködést.

Megpróbálok majd lenyugodni.xD Most éppen pár napos szabin vagyok,hogy lenyugodjak(relaxáció,jóga,rajz stb.),de közben tanulok is.Arra is gondoltam, hogy majd beszélek a tanárokkal.

2017. nov. 21. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az jó ötlet, biztos tudnak tanácsot adni.
2017. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem meg lesz az eredménye! ;) És nem pedig elküldenek a fenébe,hogy ez már a 12.osztály és nincs rinya.xD
2017. nov. 21. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!