Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít álláskeresésné...

Mennyire számít álláskeresésnél, hogy melyik iskolában/egyetemen végeztem?

Figyelt kérdés

2017. nov. 20. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván számít. Az hogy mennyire, az leginkább azon múlik, hogy mellé mit teszel le még az asztalra, milyen munkákat, kutatásokat, tanulmányutakat, önkéntes munkát, diplomakutatást, gyakorlati helyet, nyelveket, és persze egyéb kompetenciákat hozol, mennyire tudsz fókuszáltan, ügyesen dolgozni, satöbbi. Ezek mellett, egy faktorként, a suli is számít, de őszintén szólva, amikor pályakezdőket veszek fel, engem annyira nem szokott érdekelni, bizonyos keretek között. Ami azt illeti, általában a gyenge iskola együtt jár a gyenge profillal, gyenge motivációval, de ez lehet csak személyes tapasztalat. Olyannal még nem találkoztam, hogy valaki egy rangos nyugati egyetemen végzett volna, és ne lenne mellette még sok értékes tapasztalata, vagy fogalmatlan lenne.
2017. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani.


Ha hátszéllel van munkád, az se számít, ha csak érettségid van, vagy éppen az sincs.


A diploma alapesetben hátrányt éppen úgy jelenthet, mint előnyt.


Hogy melyik egyetem diplomáját lobogtatod, az ott lehet jelentős, ha a munkáltatód ismeri az adott egyetemet és jók a tapasztalatai. Akkor előny, de csak akkor.


Találkoztam olyan budapesti ügyvédi irodával, aki pl. a Debreceni és a Szegedi Egyetem végzett jogászait alapból nem akarta még csak behívni sem egy rohadt interjúra, mert "rosszakat halott az egyetemről."


Ez nálam az "B......meg" kategória.

Amikor kizárólag előítélet alapján hozunk döntést és az égvilágon semmi empirikus tapasztalat nincs mögötte, (de azért ettől még elvesszük a munkalehetőséget valakitől, aki lehet hogy tökéletesen alkalmas az adott munkára).


Na itt pl. hátrány az adott egyetem diplomája.



Hogy melyik verzióba futsz bele, az kizárólag a szerencséden múlik.

2017. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!