Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne izgulja...

Mit csináljak, hogy ne izguljak ennyire?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hogy mindent megtanulok vagy semmit sem tanulok meg. Felelésnèl teljesen leblokkolok. Meg sem bírok szólalni. Ezért kezd elegem lenni az iskolából. Akármennyi tanulok a felelés nem megy, rossz jegyeket kapok pedig jövőre érettségizek. Pár az osztályfőnököm is pikkel rám. Mit tegyek, hogy legalább csökkentsem az izgulást?

2017. nov. 20. 18:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért!!
2017. nov. 20. 18:27
 2/2 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Próbáld meg alaposan minden szóbeli tantárgyból egyszer én így csináltam(nem mondom,hogy 2-szer 3-szor ahogy nálunk mondták nem véve figyelembe,hogy sok a tantárgy,de mindenkinek csak az övé számít)alaposan elolvasni a tankönyvet és utána tanuld meg az órai jegyzetedet.A tanárok általában azt jobban kérdezik,amit órák lediktálnak jegyzetelésre,tehát azt alaposabban többször olvasd át, a tankönyvet elég egyszer.Én feleltem már úgy,hogy jól ment,de volt,hogy nehezen ment úgy hogy mindig készültem főnleg kémia biológiánál, törinél föcinél kevésbbé.Akkor azt csináltam,hogy mondtam amit tudtam először magamtól,akkor kevesebbet kérdezgetnek és látják ,hogy készültem.Aztán kérdeztek is,igyekeztem válaszolni legjobb tudásom szerint,de bizony sokszor előfordult,hogy nem tudtam jól válaszolni több kérdésre csak 1-2-re mondjuk 6-ból vagy nem a kérdésre válaszoltam.Ilyenkor általában már egy 3-ast kaptam,de nekem ez pont jó volt,hogy megmutattam,amit tudok először.A szerepléstől mások előtt annyi,hogy próbálj meg elvonatkoztatni úgy,hogy mondod amit tudsz,amit nem arról ne is beszélj,mert belezavarodsz ha nem kérdeznek.Ha rosszul mondasz dolgokat és netán nevetnek ne foglalkozz vele,mert garantálom,hogy ők sem lesznek másképp ezzel,ha ők fognak felelni és szerepelni,hisz a legtöbben fognak hibázni és ha ők lesznek soron nem fognak nevetni.

Amúgy megértelek én sokat tanultam aztán sok 2es témazáróm volt 3-as feleletekkel,sőt néha még 1-es is becsúszott,mert nehéz volt egy-egy doga,hiába készültem,nehéz,kiszámíthatatlan kérdések főnleg kémia bioszon,ennek okán néha puskáznom kellett,mert semmire nem tudtam a választ szó szerint. Ne add fel kitartás,néha én is feladtam volna,osztálytársaim mondták miért nem írsz 4-es 5-ösöket,ha sokat tanulsz,mert nehéz volt,és nincsenek átlag feletti adottságaim képességeim ahogy nekik se volt,sőt ők még nem is készültek semmire max a puskára vagy arra hogy csak ne ők feleljenek.

Amúgy szóbeli érettségin volt 45 percem összeírni a gondolataimat irodalomnál,törinél föcinél azonnal amint eszembe jutottak a tételről gondolatok már írtam is le,hogy el ne felejtsem és ezt nem szabad simán felolvasni,hanem rá rá néztem a papírra azt lehetett,előttem volt a lap és csak a szóbeli felelet után vették el.Először amit tudtam elmondtam a papírra rá rá pillantva,majd kérdezgettek,próbáltam legjobb tudásom szerint válaszolni,ami eszembe jutott,persze bőven voltak hibáim a töri föci így 3-as lett a magyar jól ment 4-es volt.

2017. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!