Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen lehet évet ismételni?

Egyetemen lehet évet ismételni?

Figyelt kérdés
ELTE IK-s gólya vagyok, kitünő tanuló voltam de ez az egyetem nagyon megnyúz! Nagyon jó, nagyon tetszik, de nem bírom a tempót. Félév vége van és mostanra szereztem különtanárokat. Az első év végére egy adott kreditet teljesíteni kell, öszintén kicsit félek hogy nem lesz meg. Gondolom ilyen van más egyetemeken is. Ilyenkor ha az első év nem sikerül ugye meg lehet mégegyszer próbálni? Vagy csak kölcségtéritésesen, vagy még azon sem?

2017. nov. 20. 22:15
 1/4 A jó édes ***** válasza:
100%
Nem féléveket ismételsz, hanem a tantárgyakat - csinálhatsz első féléves tárgyat a diplomamunkád félévében is, ha nincs ráépülő másik tárgy. A TVSZ leírja, hogy hányszor vehetsz fel egy tárgyat vagy hányszor bukhatsz meg vizsgán, de ha a 2. féléved végére nem lesz meg az államilag támogatott képzéshez szükséges minimum kreditszám, akkor mégy önköltségesre vagy haza.
2017. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
DE első félév után otthagyhatod büntetlenül még.
2017. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a baj hogy nagyon érdekes és hasznos dolgok hangzanak el az előadásokon meg gyakorlatokon de nem mondják el hogy ezt hogy a csudába értsem meg... Otthon meg ülön a füzet felett hogy ez meg mi a...
2017. nov. 21. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

ez az egyetem. itt nem rágnak mindent az ember szájába nagyon sok időt elvesz ( én már csak tudom 2 szakot csinálok egyszerre...:D)

IK alapjáraton nehéz mert szárazon mondják, de az előttem szóló jól mondja. Egy tárgyból 3x vizsgázhatsz egyébként, mint “utóvizsga” viszont fizetni kell érte. 2 félév alatt kell teljesítened 36 kreditet, és a kreditindexednek meg kell haladnia a 2,5öt másképp önköltségesre sorolnak át.

2017. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!