Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan?

Hogyan tanuljak hatékonyan?

Figyelt kérdés
Érettségi évében vagyok, emelt biológia és kémia fakton. Szeretnék úgy tanulni, hogy némi szabadidőm is legyen, de jól is sikerüljön az érettségi. Tanulási nehézségekkel küszködöm, egyre nehezebben megy a tananyagok elsajátítása. Mit tehetnék ez ellen?

2017. nov. 21. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok dolog összessége segíti a tanulást. A neten sok cikk van erről. Én csak azt tudom leírni ami nekem segített.


1. Legyen terv! Én írtam egy excel táblát előre több hétre, mikor mit csinálok. Ez azért jó mert rögtön tudod összesíteni, hogy mire hány órát szánsz. Legyen elég idő betervezve szabadidőre is, mert különben nem tartható a terv.

2. Ingerszegény környezet. Ahol tanulsz, ne legyen TV, rádió, sőt számítógép sem ! Ha kell valami a netről, csak arra az időre ülj le a PC elé.

3. Legjobb tanulás módszer kidolgozása. Ez egyénenként és tárgyanként változik. Én úgy tanultam, hogy először elolvastam az anyagot mint egy regényt 2*, majd amikor harmadszorra olvastam,csak akkor mélyültem el benne.

4 A kémiát írni kell ! Az egyenleteket könnyű megérteni, de nehéz megjegyezni. Ha már azt gondolod, hogy tudod, takarj le mindent vegyél elő egy üres lapot és kezd el leírni..., aztán hasonlítsd össze az anyaggal.

2017. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogalmak, definíciók megtanulásához használd a Quizletet. Ingyenes, on-line elérhető, a fizetős verzióban még több lehetőséget ad, de ezeknem létfontosságúak.

Készíts saját vázlatokat az anyagokhoz. Ne rövidített tankönyvi szövegeket írj, hanem a lényeget pontokba szedve.

Pl. az élőlények külső leírása, rendszertani helye, táplálkozása, mozgása stb., értelemszerűen az adott témához.

Ismételj rendszeresen! Ilyenkor ne a tankönyvet olvasd át, hanem először önállóan, aztán a vázlat segítségével idézd fel az anyagot,és csak végső esetben nézz bele a leckébe. Jobban segíti a tanulást, ha úgy-ahogy, de előkaparod a fejedből az információt, mint ha mindig elolvasod a leírtakat.

Ha gyakorló teszteket csinálsz, jegyezd fel, amit elrontottál, és ezeket az infókat is ismételd át időnként.

Bioszból a tankönyvi ábrákat tanuld meg önállóan lerajzolni és ráírni a megnevezéseket. Vagy legalább egyszer rajzold le, és ezen az ábrán gyakorold, hogy mit hogy hívnak.

2017. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Csak az a baj, hogy nem mindig tudom beosztani az időmet. És ez sokszor a faktos tárgyak rovására megy
2017. nov. 22. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!